Домашня » Блог Себастьяна Тегзи » Радісна істина про Божу справедливість

Радісна істина про Божу справедливість

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

Божа справедливість. Як її розуміти? Через помилкові уявлення люди уникають розмов про неї. Я вже неодноразово казав, що ми розуміємо справедливість як закон відплати, в той час як Святе Письмо говорить про неї як про закон милосердя. Ми успадкували з римського права розподільне розуміння справедливості, коли кожному дається по заслузі. Натомість біблійне вчення свідчить передусім про захисну справедливість, яка заступається за убогих та слабких. Для нас більш звичним є уявлення про карну справедливість, тоді коли Слово Боже звіщає спасенну справедливість Божу через Ісуса Христа.

Щоб краще зрозуміти це, наведу три думки

Перше, Божа справедливість — це милосердна і вірна любов Бога до Свого творіння. Святий Августин сказав блискучі слова: “Богові легше спинити Свій гнів, ніж Своє милосердя”. Бог є вірний Своєму задумові. Він створив світ не з нудьги чи для експерименту. Він створив його з надміру любові. Тому будучи справедливим, Він повинен залишатися вірним первісній цілі. І хоч ми буваємо невірними, Він залишається вірним, бо Себе зректися не може. Саме ця любов спонукає Його виступати в гніві проти зла. Але це завжди відбувається за творіння, а не проти нього.

Друге, Божа справедливість — це мудре правління Бога над Своїм творінням. Бог є Творець і Володар світу. Він піклується про творіння, захищає його і відновлює. В цьому сенсі проявом Його справедливості є Божий порядок, який Він установлює у світі. З цього огляду виправдання грішників — це не просто спасіння від караючого правосуддя. Воно започатковує відновлення грішника. І про це виразно говорить святий Павло.

Більше про справедливість:

Третє, Божа справедливість — це Його доброзичливий задум спасіння Свого творіння. Євангеліє починається з проголошення Божої справедливості, тобто з повідомлення, що в Бога є задуми щодо творіння. І коли наші задуми розходяться з Божими — ми опиняємось за межами спасіння. Але точкою відліку завжди є добрі Божі задуми щодо нас. Божа любов — це аксіома, з якої починається Євангеліє. Ще до заснування світу Бог задумав обдарувати нас Своєю любов’ю у Христі. Ми спасаємось не своєю власною справедливістю, а спасенною справедливістю Бога через віру в Ісуса Христа.

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Попередня Стаття

Підкомітет у справах сім'ї та дітей організував зустріч з усиновителями

Наступна Стаття

У Шотландії пройшла рада Європейської баптистської федерації

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *