Блог Себастьяна Тегзи

Радісна істина про Божу справедливість

Божа справедливість. Як її розуміти? Через помилкові уявлення люди уникають розмов про неї. Я вже неодноразово казав, що ми розуміємо справедливість як закон відплати, в той час як Святе Письмо говорить про неї як про закон милосердя. Ми успадкували з римського права розподільне розуміння справедливості, коли кожному дається по заслузі. Натомість біблійне вчення свідчить передусім про захисну справедливість, яка заступається за убогих та слабких. Для нас більш звичним є уявлення про карну справедливість, тоді коли Слово Боже звіщає спасенну справедливість Божу через Ісуса Христа.

Щоб краще зрозуміти це, наведу три думки

Перше, Божа справедливість — це милосердна і вірна любов Бога до Свого творіння. Святий Августин сказав блискучі слова: “Богові легше спинити Свій гнів, ніж Своє милосердя”. Бог є вірний Своєму задумові. Він створив світ не з нудьги чи для експерименту. Він створив його з надміру любові. Тому будучи справедливим, Він повинен залишатися вірним первісній цілі. І хоч ми буваємо невірними, Він залишається вірним, бо Себе зректися не може. Саме ця любов спонукає Його виступати в гніві проти зла. Але це завжди відбувається за творіння, а не проти нього.
Друге, Божа справедливість — це мудре правління Бога над Своїм творінням. Бог є Творець і Володар світу. Він піклується про творіння, захищає його і відновлює. В цьому сенсі проявом Його справедливості є Божий порядок, який Він установлює у світі. З цього огляду виправдання грішників — це не просто спасіння від караючого правосуддя. Воно започатковує відновлення грішника. І про це виразно говорить святий Павло.

Більше про справедливість:

Третє, Божа справедливість — це Його доброзичливий задум спасіння Свого творіння. Євангеліє починається з проголошення Божої справедливості, тобто з повідомлення, що в Бога є задуми щодо творіння. І коли наші задуми розходяться з Божими — ми опиняємось за межами спасіння. Але точкою відліку завжди є добрі Божі задуми щодо нас. Божа любов — це аксіома, з якої починається Євангеліє. Ще до заснування світу Бог задумав обдарувати нас Своєю любов’ю у Христі. Ми спасаємось не своєю власною справедливістю, а спасенною справедливістю Бога через віру в Ісуса Христа.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button