Релігія

Російські церкви стурбовані потенційною забороною УПЦ МП в Україні, але неспроможні засудити війну

Рада Російської асоціації захисту релігійної свободи (РАРС) опублікувала заяву щодо українського законопроєкту про заборону УПЦ Московського Патріархату на території України. Автори заяви вважають, що ця дія є дискримінацією православних віруючих. Однак Рада не написала об’єктивну оцінку щодо вторгнення Росії на суверенну українську державу й воєнних злочинів російських окупантів.

Детальний текст документу опублікований на сайті російського баптистського Союзу.

У склад членів РАРС входять представники найбільших релігійних об’єднань Росії, громадських діячів, правозахисників та релігієзнавців.

Діячі Ради вважають, що забороняючи Московський Патріархат в Україні, влада грубо порушує право на свободу совісті та віросповідання, й створює умови для дискримінації віруючих та ескалації насильства в Україні.

Однак автори документу нічого не пишуть про жорсткі та невиправдані дії російської армії. Найімовірніше, окупанти самі й здійснюють «умови для дискримінації та ескалацію насильства», катуючи та вбиваючи мирне населення, ґвалтуючи дітей та дорослих тощо. Прикро, що Рада не описує воєнні злочини російських загарбників у Маріуполі, Бучі, Ірпені, Гостомелі, Краматорську та інших територіях багатостраждальної України. Зазначивши, що українська влада «грубо порушує право на свободу совісті та віросповідання», асоціація релігійної свободи не наголошує на порушені всіх форм свободи українців повномасштабним вторгненням Росії в Україну.

При цьому у заяві наголошується, що влада України закликає заборонити діяльність Української православної церкви, і що з Московським Патріархатом УПЦ поєднує лише духовний зв’язок та історична приналежність.

До того ж РАРС негативно ставиться до того, що законодавча ініціатива надає парафіям та єпархіям два тижні на зміну юрисдикції, загрожуючи інакше конфіскацією храмів та майна. Асоціація підкреслює, що як і примус до зміни назви, ця ультимативна вимога зневажає базові норми релігійної свободи, що існують у правовій державі.

Варто звернути увагу, що українська держава, особливо у часи кровавої війни, яку розпочав «братський народ», намагається всіма можливостями роз’єднати відносини з церквами московського патріархату. Справа не в парафіянах, серед яких можуть бути насправді щирі християни, а в підривній діяльності цих церков. Здебільшого керівництво УПЦ МП підтримує «русскій мір» та «освобождєніє от націоналістов», а значить – агресію проти України. До того ж своїми злочинними діями загарбники зруйнували багато храмів, монастирів, будинків молитви, та вбили немало християн під час бойових дій.

Окрім цього, в документі асоціації РАРС допустили фактичні помилки, описуючи, що депутати Верховної Ради України мають спроби позбавити легального статусу Українську Православну Церкву. Влада планує позбавити легального статусу саме УПЦ Московського Патріархату.

А закликаючи «міжнародні спільноти дати справедливу правову оцінку вищезазначеним ініціативам» української влади, РАРС нічого не згадала про об’єктивну оцінку лідерів світу щодо воєнних злочинів російських окупантів та притягування до відповідальності тих, хто ці злочини робив.

Реакції

Російський союз євангельських християн-баптистів:

«Російський союз євангельських християн-баптистів з болем у серці спостерігає за подіями, що відбуваються на території України. Військові дії завжди приносять із собою страждання та смерть. Ми як релігійна організація (Церква Христова), виконуючи своє призначення на землі, не даємо політичних оцінок тим чи іншим учасникам конфліктуючих сторін, але закликаємо всіх до миру та людинолюбства. Про це наші церкви посилено моляться.

Ми закликаємо законодавчу та виконавчу владу будь-якої країни шанобливо ставитись до релігійних переконань своїх громадян. Народи Росії та України багатоконфесійні. Завдання правової держави – створити умови для забезпечення гармонізації міжконфесійних відносин та безперешкодного здійснення релігійної діяльності всіх конфесій. Свобода віросповідання не повинна ущемлятися через політичні процеси, що проходять в країні або між країнами.

Російська спілка євангельських християн-баптистів закликає законодавчу владу України не створювати перешкод для віруючих громадян своєї країни при виборі приналежності до тієї релігійної організації, яка співзвучна їх совісті та особистої віри. У зв’язку з чим просимо не перешкоджати Церквам здійснювати свою діяльність на території України».

Валерій Антонюк, голова Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів:

«В останні роки ми спостерігали суттєве скорочення прав і свобод релігійних організацій в Росії та на окупованих територіях України у так званих “ДНР” та “ЛНР”. За час війни в Україні розбиті й знищені десятки храмів, домів молитви та інших споруд представників різних конфесій. Захоплені в полон служителі церков. Це прямий доказ злочинів Росії в нашій країні. Після такого беззаконня, релігійні  організації  в Росії не мають жодного морального і духовного права щось коментувати в сусідній країні».

Микола Романюк, старший пастор Ірпінської Біблійної Церкви, щодо заяви російського баптистського Союзу:

«Моїй голові не вмістити цих тез, тож на публічний документ хотілося б почути публічний коментар від російських баптистів.

Якщо ви, РС ЄХБ, як пишете, не даєте політичних оцінок учасникам конфліктуючих сторін, то чому ви раптом дали політичну оцінку діям української Верховної Ради?

Чи ви Петро Міцкевич [голова РС ЄХБ], як з цього документу очевидно, спроможні дати політичну оцінку діям лише української влади?

То ми дуже від вас уже другий місяць чекаємо такої ж безпристрасної й хвилюючої про долі оцінки про дії вашої російської влади й президента щодо розв‘язаної загарбницької війни на знищення українців як народу (офіційні заяви), а також оцінку діям російської армії в Бучі, Ірпені, Гостомелі, Бородянці (як місцевий скажу, що фото, які західні медіа друкують, то правда, а не фейк). Чи це більше дрібниці у зрівнянні з долею православних як правило політичних церков московського патріархату?

То заступіться заодно і за баптистів – російська армія уже знищила і пошкодила більше двадцяти баптистських домів молитви, більше пів сотні православних церков, включно з тими, за яких ви заступаєтесь.

Без цього вашу заяву трактую як політичний документ, який виказує лише, що ви з вашим президентом і російською армію заодно. Вчитайтесь: російські баптисти захищають рпц, яка закликає убивати українців».

Російські церкви стурбовані потенційною забороною УПЦ МП в Україні, але неспроможні засудити війну
Джерело: Facebook Миколи Романюка

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button