Для життя

У них немає вина

«У них немає вина». У цій історії про чудесне перетворення води в першокласне вино є щось важливе про Марію: про суть двох її прохань.
Перше її прохання, до Сина, полягає в тому, що Марія у святковій метушні бачить потребу – на весіллі закінчилося вино – і повідомляє про неї Ісусу. Так, правильна відповідь, напевно, в тому, що радість повинна виходити тільки від Ісуса, а всі інші джерела святкового настрою – від лукавого. Але насмілюся стверджувати, що додаткова радість на тому весіллі була і від вина, яке веселило серце гостей, які святкували створення нової сім’ї.
Яку потребу бачимо ми, будучи частиною сім’ї, церкви, організації, свята, або траурної події, коли приходимо разом «з Ісусом» на різні заходи? Що ми повідомляємо Йому? Про що просимо? Чи здатні ми розглядати найголовніше серед другорядного? Чи здатні розглянути, чого не вистачає для справжньої радості оточуючих нас людей? І причина не завжди полягає у відсутності вина.
Друге ж її прохання, до керуючих, полягає в тому, що Марія, будучи впевненою в тому, що Син відповість на її клопотання, велить людям: «Робіть те, що Він вам скаже». Якби служителі не послухались цього молодого Чоловіка, що прийшов на весілля як Гість, якби вони не наповнили водою до верху шість великих кам’яних посудин на воду, то не було б вина, яке б звеселяло серце.

Що ми повідомляємо навколишнім людям про Ісуса? Чи не боїмося ми ототожнювати себе з Ним в сім’ї, церкві, організації, на святі, або ж на траурній події? Чи здатні ми розглянути, що Той, Кого ми часто сприймаємо на своєму «святі життя» в якості Гостя, є Джерелом нашої радості? Чи можемо погодитися з тим, що послух Йому не завжди призводить до страждань, але іноді приносить і глибоку радість?
Нам важливо не тільки повідомляти Ісусу про потребу, яку ми бачимо, а й повідомляти оточуючим людям про те, щоб вони робили те, що говорить Ісус. Якщо не буде послуху Ісусу, то не перетвориться вода в камінних посудинах у вино, що радує серце. Шануймося ♥
[sc name=”futerblock” ]радість

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button