Православні новини

В якому випадку можлива ліквідація УПЦ МП − релігієзнавиця

Людмила Филипович, доктор філософських наук та релігієзнавиця, розповіла про можливості ліквідації московського патріархату.

Джерело: Укрінформ

Під час брифінгу в Медіацентрі Україна, Филипович зазначила, що Україна має достатньо чинної законодавчої бази, щоб людей, які дискредитують Українську православну церкву, притягнути до відповідальності. Важливо, щоб її віряни, і особливо керівництво, усвідомили, що вони є громадянами України, і поширення російської ідеології є злочином.

Щодо ліквідації УПЦ МП, тут є два варіанти: собор сам приймає рішення саморозпуститися, що навряд чи відбудеться. Або ж варіант, коли діяльність певних парафій зупиняють у судовому порядку, для чого потрібна ґрунтовна доказова база та наполегливість обвинувачення.

Разом з цим, Филипович зазначила, що і в УПЦ є «здорові сили». Це близько 500 священиків, які підтримали звернення Андрія Пінчука до Пентархії з метою засудження Кирила Гундяєва, патріарха московського.

Нагадаємо, що СБУ відкрито кримінальне провадження щодо інциденту в Києво-Печерській Лаврі, де прихожани УПЦ МП молилися за росію.

Читайте також:

Правоохоронці провели обшуки на її території, щоб не дати «русскому миру» використати Лавру як осередок для його поширення.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Степан Ошурко

Журналіст видання Слово про Слово. Студент Факультету міжнародних відносин НАУ.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button