Варто замислитись

Прогулянка по темній стороні − джмелі

Кілька відкриттів з життя джмелів були зроблені через помилки вчених. У дослідницькій лабораторії Університету штату Нью-Йорк в Стоуні Брук співробітник забув вимкнути інфрачервону систему телевізійного моніторингу, коли закривав лабораторію на ніч. На наступний ранок, повернувшись в лабораторію, вчені виявили, що джмелі, яких вони вивчали, вночі вибиралися з гнізда для нічного «перекусу». І ні, вони не літали. Навпаки, вони добиралися до годівниці, яку встановили для них, пішки.

Така дивна поведінка змусила дослідників задуматися про те, як бджоли й джмелі орієнтуються в темряві. Годівницю пересунули, і в темряві джмелі продовжували йти до старого місця розташування годівниці.

Тоді вчені поміняли розташування клітки, в якій пересувалися джмелі, і вони продовжували йти старим шляхом, хоча тепер він не вів їх до годівниці. Після того, як поверхню, по якій йшли комахи, вичистили, видаливши доріжку з запахів, джмелі продовжували йти до місця, де спочатку була встановлена годівниця – як по компасу.

Дослідження дозволили зробити висновок, що джмелі визначають напрямок руху і по запаху, і по якомусь внутрішньому компасу. Жоден з цих двох фактів не був відомий раніше. Вчені зробили ще одне відкриття – у джмелів в циклі харчування є два піки: опівночі й опівдні. Очевидно, що це ще не всі відкриття, які чекають вчених.

Всім творінням Божим дані здібності та вміння, які їм потрібні для життя, Бог нескінченно винахідливий у своїх задумах. Наука розвивається, дослідження стають все складнішими, але завжди вчені будуть відкривати щось нове про творіння Боже і про те, чим обдарував їх Господь. Це ще один доказ того, що ми не можемо бути результатом випадкової еволюції.

Читайте також:

Схожі статті

Книга Проповідника 8:16-17

«Коли я поклав своє серце то, щоб осягнути мудрість і побачити чин, що діється він на землі, і серед яких людина ні вдень, ні вночі сну не бачить людина, тоді я побачив усякий чин Бога знайшов, що людина не розуміє людина тих діл, які робляться під сонцем».

Джерело: #ДеньЗТворцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!