Блог Олександра В'ялова

Про любов до ворогів і чесноти…

Дивані богослови не припиняють закликати полюбити агресора. Винісши за дужки всю солодку єлейність цих «проповідей», по суті логіки в них не більше, ніж у заклику до жертви зґвалтування полюбити свого ґвалтівника та ще й прямо в момент, коли це саме насильство здійснюється. Так би мовити, «розслабтеся та отримуйте задоволення».

Можливо, дівчина з мого прикладу далека від досконалості та цнотливості, і декольте у неї велике, а довжина спідниці – коротше за всі моральні стандарти. Але, навіть якби вона голяком розгулювала вулицею, це нікому не дає права знущатися з неї.

А якщо вже таке почалося, треба мочити ґвалтівника, а не вмовляти панянку про любов до ворогів у дусі «нравится, не нравится − терпи, моя красавица». І лише після того, як маніяк буде приборканий, а дівчині надано усіляку необхідну допомогу, можна (і то делікатно) залишити їй пару тактичних побажань.

Любов до ворогів – безумовно євангельська чеснота. Але, по-перше, це перш за все, досвід особистої реакції окремої людини – прощення, милості, не відплати злом за зло (при тому, що така відплата є абсолютно доступною і можливою). А по-друге, не йдеться про зняття відповідальності зі злочинця/агресора. Суд може і повинен винести суворий вирок убивці дитини, навіть якщо батьки прийняли моральне рішення пробачити її й не мстити її дітям за те зло, що вчинив їхній батько.

Читайте також:

На відео: результати бомбардування Харкова сьогодні. Російський винищувач випустив ракету в багатоповерхівку на Баварії (за 7 хвилин їзди від мого будинку).

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Олександр В'ялов

Закінчив фізичний факультет Харківського національного університету за спеціальністю «теоретична фізика», викладач фізики вищої категорії, вчитель-методист. Засновник приватної християнської школи «Початок мудрості» Автор книги «Вчені мужі Божі», “Співробітники Творця”.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!