СвітХристиянські новини

Вживання марихуани підвищує ризик суїцидальних намірів

Дослідження Національних інститутів охорони здоров’я виявило, що вживання марихуани може збільшити ризик суїцидальних намірів та спроб заподіяти собі шкоду, навіть серед тих, у кого в анамнезі немає депресії. 

Джерело: slovopeoslovo.info, з посиланням на christianpost.com

Дослідження під назвою «Асоціації тенденцій суїцидальності з вживанням конопель в залежності від статі та депресії» було опубліковане у журналі Американської медичної асоціації у вівторок. У ньому проводились особисті опитування домогосподарств у рамках Національного опитування вживання наркотиків та охорони здоров’я на 2008-2019 роки, проведеного дослідниками Адміністрації з питань зловживання речовинами та психічного здоров’я. Національний інститут зловживання наркотиками спонсорував дослідження як частину NIH.

Дослідники виявили, що у чоловіків, які щодня вживали марихуану та страждали депресією, суїцидальні наміри зростали з 14,9% (2008-2009) до 21,9% (2018-2019) та 10,3% (2008-2009) до 17% (2018-2019), серед звичайних користувачів.

Згідно з висновками, жінки, які вживали марихуану, також мали більший ризик суїцидальних намірів, ніж чоловіки, які вживали марихуану.

У жінок, які страждали на депресію і щодня вживали марихуану, думки про самогубство зростали: з 14,5% (2008-2009) до 26,8% (2018-2019) та 12% (2008-2009) до 17,5% (2018-2019) для тих, хто не вживав регулярно.

І ризик залишався для споживачів марихуани, які не страждали на депресію в анамнезі.

Однак дослідження не показало зростання рівня самогубств у кожній групі. Це не виявило значного збільшення суїцидальних намірів серед депресивних чоловіків, які не вживають марихуану.

З учасників без депресії 9% людей, які щодня вживали марихуану, та 7% людей, які щодня вживають марихуану, зазнали суїцидальні думки у порівнянні з 3%, які не вживали марихуану.

«Хоча ми не можемо встановити, що вживання конопель спричинило посилену суїцидальність, яку ми спостерігали в цьому дослідженні, ці асоціації вимагають подальших досліджень, особливо з огляду на великий тягар самогубств для молодих людей», – сказав доктор Нора Волков, директор NIDA та старший автор дослідження, опублікованого у вівторок.

«Оскільки ми краще розуміємо взаємозв’язок між вживанням конопель, депресією та самогубством, клініцисти зможуть надавати кращі рекомендації та допомогу пацієнтам», – додає Волков.

Дослідження також виявило, що споживання марихуани серед дорослих людей США у 2008 р. зросло вдвічі − з 22,6 млн. до 45 млн. Щоденне або майже щоденне споживання також потроїлось, збільшившись з 3,6 млн. у 2008 році до 9,8 млн. у 2019 році.

Станом на квітень 15 штатів США та Вашингтон, округ Колумбія, узаконили немедичне, рекреаційне вживання марихуани дорослими. Тридцять шість штатів та Вашингтон, штат Колумбія, легалізували використання марихуани в медичних цілях.

Дослідники вивчили дані чотирьох груп людей: не споживачів, тих, хто вживає наркотик, але не щодня, щоденних споживачів та наркоманів.

Особи, які щодня вживали марихуану, для цілей дослідження визначали як тих, хто вживав її 300 або більше днів у році.

Читайте також:

Ключові висновки включають, що серед людей, які страждають на депресію, 35% тих, хто не вживав наркотики, мали думки про самогубство, тоді як 44% тих, хто повідомляв про не щоденне вживання конопель, думали про самогубство. П’ятдесят три відсотки щоденних споживачів, які страждають на депресію, відчували суїцидальні наміри, як і 50% тих, кого визначили наркоманами коноплі.

З квітня ще кілька штатів узаконили різні форми регульованого вживання марихуани для дорослих.

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button