Релігія

Громадські і релігійні організації закликають міжнародну спільноту відреагувати на порушення Росією свободи релігії в Україні

Інститут релігійної свободи (ІРС) опублікував звернення до міжнародної спільноти, в якому закликав відреагувати на злочинні дії Росії проти релігійних діячів, спільнот віруючих і культових споруд. Серед підписантів Євромайдан SOS, учасники Круглого столу з релігійної свободи в Україні та інші громадські організації – всього понад 70 громадських і релігійних організацій.

Джерело: risu.ua з посиланням на irs.in.ua

У документі ІРС наголосив, що через вторгнення Росії в Україну порушуються права і свободи, серед яких свобода думки, совісті та віросповідання.

Зазначається, що РФ ще з 2014 році в окупованих Донецькій і Луганським областях, а також в окупованому Криму, переслідує конфесії, відмінні від православної церкви Московського патріархату.

Відомо, що десятки храмів, молитовних будинків і місць богослужіння були захоплені.

Влада Росії позбавляла права власності на культові будівлі українських церков шляхом фізичних захоплень та рішень судів окупаційної влади.

Утисків і переслідувань зазнають релігійні діячі та віруючі Православної Церкви України (попередня назва – Українська православна церква Київського патріархату), Української Греко-Католицької Церкви, низки протестантських церков (євангельські християни-баптисти, п’ятидесятники, адвентисти, УХЄЦ тощо), члени ЦІХСОД (мормони), Свідки Єгови та мусульмани з-поміж кримських татар.

Також відомі й викрадення, катування та позасудові страти священнослужителів та вірян.

В результаті на окупованих територіях більшість релігійних громад припинили своє існування, віруючі змушені молитися приватно або збиратися разом підпільно, а свобода думки, совісті та віросповідання зникли як явище.

До того ж від початку повномасштабного вторгнення Росії на Україну відомі й злочини проти релігійних діячів і храмів в нашій країні.

Постраждали вже щонайменше 28 споруд духовного значення (не враховуючи прилеглих будівель) у щонайменше шести областях України: Київській, Донецькій, Житомирській, Луганській, Харківській та Чернігівській. Внаслідок бомбардувань та ракетних обстрілів найбільше постраждали православні храми.

Наголошується, що Росія знищує духовну спадщину України, не зважаючи на конфесійну належність релігійних споруд. За три тижні військових дій російська армія вбила на території України щонайменше чотирьох християнських священиків, ще як мінімум двох захопила в полон (одного з них згодом відпустили), і до одного військові спробували проникнути в житло.

При цьому Предстоятель Російської Православної Церкви патріарх Московський Кирил (Гундяєв) публічно благословив російську армію на війну проти України.

У зв’язку із цим підписанти закликають:

  1. Міжнародні організації та країни-учасниці ООН – звернутися до Російської Федерації з вимогою припинити війну проти України та триваючий в рамках війни наступ на свободу релігії, а також негайно звільнити всіх громадян України, ув’язнених з мотивів сповідування своїх релігійних переконань в окупованому Криму та інших українських територіях, контрольованих російськими військами.
  2. Українську Православну Церкву та православні церкви в інших країнах, які перебувають в єдності з Московським патріархатом, – розірвати відносини з Російською православною церквою через її підтримку безпідставної агресивної війни Російської Федерації проти України.
  3. Всесвітню Раду Церков – виключити зі свого складу Російську православну церкву, розірвати з нею відносини та засудити квазірелігійну складову ідеології «Русского світу», оскільки релігія має слугувати миробудівництву та не повинна використовуватися для виправдання безпідставної агресивної війни Російської Федерації проти України, яка супроводжується знищенням мирного населення України, обстрілами шкіл, дитячих садків, лікарень, пологових будинків та інших об’єктів критичної інфраструктури.
  4. Церкви, релігійні організації та міжрелігійні інституції в усьому світі – публічно закликати Російську Федерацію припинити війну проти України та засудити позицію Російської православної церкви щодо підтримки безпідставної агресивної війни Російської Федерації проти України.

Можна детально ознайомитися зі зверненням, перейшовши за посиланням: https://irs.in.ua/p/102

Інститут релігійної свободи пропонує долучитися до підписантів документу, перейшовши на відповідну форму: https://forms.gle/ZpQDNASw7Awy3uFK8

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button