Блог Себастьяна Тегзи

Про клейно звіра і чипи

«І заподіює [інший звір] всім, малим і великим, і багатим і вбогим, і свобідним і невільникам, щоб дано було їм клейно на руку їхню праву або на чола їхні; щоб жоден не міг купити чи продати, крім того, хто має клейно, ім’я звіра або число імені його. Тут є мудрість. ХТО МАЄ РОЗУМІННЯ, ТОЙ НЕХАЙ ЗЛІЧИТЬ ЧИСЛО ЗВІРА, бо це – число людське, і число його 666». (Об. 13:16-18)

Давайте будемо чесними: автор Апокаліпсису був упевнений, що його ПЕРШІ ЧИТАЧІ, до яких властиво він і звертається, є людьми достатньо мудрими й спроможними вирахувати число звіра! Розсудіть: якщо це про чипи й про вакцини, то як вони могли це зробити, якщо тоді нічого такого ще не існувало? Чи подумали ви про це, коли привносили в текст Об’явлення штрих-коди й всяку іншу фантастику?

Дорогі, ключ до розуміння слів Об’явлення треба шукати в першому столітті та текстах Старого Завіту, особливо апокаліптичних, на які спирається автор книги. Саме там є питомий контекст для слів апостола, а не в наших сьогоднішніх уявленнях та образах. Щоб правильно зрозуміти його, нам потрібно перенестись туди, а не залишаючись тут, тлумачити його слова згідно з нашими сучасними реаліями.

Апостол Йоан писав, спираючись на певний ґрунт, і якщо ми цю основу проігноруємо, то ризикуємо понавигадувати такого, про що він та інші автори де думали й не гадали. Особливо в тому, що стосується останніх днів. Тому нам потрібно спочатку перенестись туди, а потім не забути повернутись. Тому що хоча слова Писання і є актуальними для нас також, але адресувались вони передусім для перших читачів. Я розумію, що це виклик для нас, адже вимагає відмовитись від нашого звичного мислення, наче ми в центрі історії й все крутиться навколо нас. Але це не так. І з цим не легко змиритись. Однак, іншого шляху нема.

Читайте також:

І взагалі, якщо ви справді хочете живити свою віру не фантазіями, домислами й страхами, раджу знайти спосіб і прослухати в якійсь хорошій семінарії курс екзегетики. Страшенно цікаве заняття.

Схожі статті
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

5 Коментарів

 1. Автор вміє написати статтю, розмірковувати, заперечувати, а головне нічого не написати…
  Це політика, а не журналістика, на мою думку….

 2. “І взагалі, якщо ви справді хочете живити свою віру не фантазіями, домислами й страхами, раджу знайти спосіб і прослухати в якійсь хорошій семінарії курс екзегетики. Страшенно цікаве заняття.”

  Ніколи не думав і не гадав, що це дійсно дуже “цікаве заняття” – навчання екзегетики може бути СТРАШЕННИМ… :-(

 3. Автор цього допису, погано володіє темою! Оскільки книга Об’явлення стосується не часу першиї її читачів, а останніх років, зокрема 3,5 років перед приходом Христа. Це звучить в книзі як – час, часи і пів чачу, 1250 днів, 42 місяці іті.
  А що до фантастики, то в цій книзі масса образів котрі ще не вийшли в світ як то дракон, звірина, велика блудниця іті.
  Звісно нинішня вакцинація це не про те, але і вона з кю ар кодами є великою підготовкою до числа звіриний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!