УкраїнаХристиянські новини

Енергоринок в Україні та подорожчання тарифу на електроенергію – думка експерта Олега Гавриша

Олег Гавриш, директор Центру енергетичних досліджень у галузі ПЕК, взяв участь в програмі «Кабінет експертів». Тема випуску: «Атом. Вугілля. Зелень». Розмова йшла про енергоринок в Україні. Експерт розповів чому подорожчав тариф на електроенергію для споживачів. Повідомляє рух «Всі разом!».

З 1 січня 2021 уряд України затвердив фіксовану ціну на електроенергію для населення на рівні 1,68 грн за кВт-год.

В урядовій антикризовій програмі чиновники запропонували боротися з кризою за допомогою підвищення тарифу на електроенергію для населення. Новий тариф діятиме до 31 березня 2021 року і не передбачатиме «пільгових» 100 кВт-год., які діяли до 1 січня. Документ прийнято «з метою уникнення стрімкого зростання тарифу для населення».

Читайте також:

В Україні працюють чотири атомні електростанції з 15 реакторами: Запорізька АЕС, Южно-Українська АЕС, Рівненська АЕС, Хмельницька АЕС. Зазначається, що Український енергетичний сектор є дванадцятим за величиною у світі за встановленою потужністю – 54 ГВт. Атомна галузь виробляє близько 48 % споживчої електроенергії в країні. А в окремі періоди року, цей внесок перевищує 50 %. Еквівалент дорівнює спалюванню близько 40 млн тонн вугілля на рік. Експлуатація атома допомагає підтримувати прийнятний рівень гуртового тарифу на електроенергію і зменшує викид в атмосферу «парникових» газів.

Проте в найближчому майбутньому найважливішим видом палива у світі залишиться вуглеводневу сировину, зокрема нафту і газ. Нафта, як джерело енергії, живить світову економіку протягом майже двох століть, а минулого року на частку цього енергоносія доводилося 36 % всієї виробленої в нафтовому еквіваленті енергії. Друге місце зайняло вугілля (25 %), потім природний газ (24 %). На частку атомних і гідроелектростанцій припадає по 7 %, і тільки один відсоток відводиться альтернативних видів енергії.

Експерти відзначають, що рішення уряду стосовно зупинки атомних блоків – це свідоме рішення на догоду певних гравців енергетичного ринку. Потужність генерації АЕС в цьому році впала на 50 % від загальної встановленої.

На думку експертів, в рішенні уряду по скороченню роботи атомних блоків вбачається бажання підтримати корпорацію DTEK і складова персональних домовленостей з прем’єром Денисом Шмигалем, та Президента з Ринатом Ахметовим. Зменшення генерації атомних електростанцій привело до зменшення пропозиції електроенергії на ринку, що дозволило підвищити попит на вугілля і вивести з простою вугільні шахти.

До того ж через значне зростання кількості електростанцій, тариф обходиться державі недешево. Тому уряд веде переговори з інвесторами про те, щоб вони погодилися на добровільне зниження тарифу, знову ж таки в інтересах ТЕС.

Попри те, що минуле десятиліття загальний річний обсяг виробництва енергії в Україні збільшувався, зокрема й збільшувалася частка виробництва енергії на атомних електростанціях. Ядерна енергетика стала головним усталювальним фактором системи енергопостачання країни.

Підсумовується, що всі вищевказані факти, а також аналіз енергетичних запитів країни говорять про доцільність і необхідність відновлення програми дій уряду з розвитку в Україні ядерної енергетики.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button