СвітХристиянські новини

В церквах Китаю встановлюють камери розпізнавання осіб. Поліція зможе фіксувати зміст проповіді та спостерігати за вірянами

В Китаї в період з кінця липня по вересень в понад 50 церквах «Триєдинства» було встановлено близько 200 камер, які розпізнають осіб. У деяких місцях їх налічується до 14.
Повідомляє invictory.com з посиланням на bitterwinter.org.
У провінції Цзянси уряд видав розпорядження встановити камери розпізнавання осіб в усіх затверджених державою місцях культу, виділивши на цей проєкт один мільйон юанів (близько 143000 доларів).

«Камери спеціально виготовлені та встановлені за згодою Бюро громадської безпеки, – пояснив робітник, який встановлює камери. – Вся особиста інформація зберігається в системі спостереження Бюро громадської безпеки. Як тільки камери фіксують чиєсь обличчя, система негайно повідомляє. Камери навіть виявляють осіб, занесених поліцією в чорний список».

Католицький священник розповів:

«У нашій церкві були встановлені дві камери: одна направлена на кафедру, інша – на прихожан. Ми повинні дуже обережно ставитися до того, що ми говоримо».

Пастор місцевої церкви «Триєдинства» сказав, що уряд ще минулого року встановило стандартні камери в деяких церквах. Зараз їх замінюють на камери з функціями розпізнавання осіб.

Співробітник поліції підтвердив, що для спостереження за вірянами та прослуховування змісту проповідей встановлені камери. Вони також призначені для того, щоб показати, якщо хтось фотографує, коли видаляються релігійні символи за наказом уряду.

«Якщо камери не розпізнають особу, поліція приїжджає, щоб визначити, хто ця людина», – пояснив проповідник церкви «Триєдинства».

Директор іншої церкви «Триєдинства» в окрузі сказав, що двоє з його парафіян, які отримують соціальну допомогу, перестали відвідувати церкву з побоювання, що їх пільги будуть скасовані.
Після того як камери були встановлені, деякі церкви навіть почали організовувати підпільні служби для одержувачів соціальних допомог та членів комуністичної партії Китаю, державних службовців і неповнолітніх, тому що їм заборонено відвідувати релігійні служіння.
На зборах членів християнського духовенства, яке відбулося в серпні в окрузі Луї міста Чжоукоу, представник окружного управління об’єднаного фронту повідомив, що камери розпізнавання осіб будуть встановлені по всій провінції у всіх місцях, що належать п’яти офіційним релігіям. Всі вони будуть підключені до проєкту спостереження громадської безпеки «Sharp Eyes». Чиновник сказав, що принаймні три камери встановлені в кожному релігійному місціСвященослужителів попереджають, що проповідувати потрібно відповідно до вказівок уряду, тому що їх проповіді будуть записані.
В церквах Китаю встановлюють камери розпізнавання осіб. Поліція зможе фіксувати зміст проповіді та спостерігати за вірянами
У багатьох церквах камери розпізнавання осіб були встановлені поруч із стандартними. У церкві «Триєдинства» в окрузі міста Сіньсян в липні були встановлені два пристрої з функцією розпізнавання осіб до п’яти вже встановлених раніше звичайних камер.

«Уряд встановить камери в кожній церкві округу і закриє всі місця, які не підкоряються йому», – сказав диякон церкви.
«Уряд стежить за людьми по всій країні», – прокоментував директор церкви «Триєдинства» в Біньчжоу.

Влада використовує різні приводи для установки камер: від захисту майна церков до запобігання поширенню коронавірусу. Для релігійних об’єктів, які все ще залишалися закритими після зняття обмежень для запобігання епідемії, встановлення відеокамер стало передумовою для повторного відкриття, незалежно від того, чи були вжиті всі інші профілактичні заходи.
Проте справжня причина цього встановлення камер – постійно спостерігати, що відбувається в релігійних приміщеннях. У серпні член церкви «Триєдинства» в Біньчжоу відвідала церковну службу зі своєю дитиною. Камери зафіксували це, і урядові чиновники негайно оголосили церкві догану за те, що вона допускає неповнолітніх на територію.

«Після того, як камери були встановлені, ніхто не наважується говорити про політику, уряд, Гонконг або про будь-які інші подібні теми в церкві, – сказав диякон з церкви «Триєдинства» в місті Шеньчжень провінції Гуандун. – Церкви наймають охоронців, щоб розігнати прихожан, які розмовляють групами, з побоювання, що вони скажуть щось проти уряду, і камери це зафіксують. Подібні інциденти можуть доставити багато неприємностей церквам».
«У нашій маленькій церкві встановлено три камери, які постійно стежать за нами, – поскаржився член церкви. – Ми в жаху. Під цим спостереженням у нас немає ніякої свободи».

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!