Економіка

В Україні під час війни почали блокувати банківські картки клієнтів

Під час війни в Україні почали блокувати банківські рахунки громадян у разі досягнення готівкових надходжень на загальну суму 400 тисяч гривень. Інформація про такі рахунки передається до СБУ.

Джерело: today.ua

У зв’язку з цим почалися масові скарги від українців щодо «свавілля» співробітників банку ПУМБ. Якщо на рахунку клієнта накопичується 400 тисяч гривень, банк вимагає надати документи, що підтверджують легальність коштів.

Банк аргументував свої дії тим, що підпорядковується новому закону, який набрав чинності 17 березня. ПУМБ обмежив операції клієнтів, яким раніше дозволялося зараховувати 400 тис. грн на місяць. Наразі сума розрахована на весь період воєнного стану.

Також повідомляється, що банк надсилає відомості про своїх клієнтів до СБУ. Рахунки будуть розблоковані лише тоді, коли правоохоронці підтвердять, що не підозрюють особу у фінансуванні тероризму та інших злочинних діяннях. Передбачити терміни проблематично.

При наданні необхідних документів розблокування рахунків буде здійснено не пізніше наступного робочого дня з дня отримання дозволу СБУ, повідомляє «Страна».

Відповідно до чинного законодавства про фінансовий моніторинг максимальна сума на рахунку має становити 400 тисяч гривень. Виняток передбачено лише для коштів, які будуть спрямовані для придбання військових облігацій Мінфіну та потреб української армії. Йдеться лише про поповнення рахунку готівкою через платіжний термінал, касу чи банкомат.

Обмеження не поширюються на випадки безготівкового переказу. Якщо кошти перераховуються з одного рахунку на інший – проблем не має бути.

Читайте також:

Фінансовий моніторинг в Україні з 28 квітня, чого чекати?

За словами адвоката Ростислава Кравця, суперечки між банком і клієнтом зазвичай марні, як і судові позови. Кращим варіантом для українців буде надати банку роз’яснення, а також не вносити великі суми готівки на один рахунок. Безпечніше відкривати рахунки в різних банках і використовувати різні картки.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button