Варто замислитись

Перші плоди воскресіння

Апостол Павло пише, що воскресіння Ісуса, яке ми святкуємо на Пасху, – це найбільша за значенням подія для віруючих (1 Кор. 15), інакше віра без цього була б беззмістовною: «Коли ж бо Христос не воскрес, то проповідь наша даремна, даремна також віра ваша» (1 Кор.15:14).
Павло казав, що воскресіння Ісуса представляє собою перший плід із тих, хто вже помер: «Та нині Христос воскрес із мертвих, первісток серед покійних. Смерть бо через людину, і через Людину воскресення мертвих. Бо так, як в Адамі вмирають усі, так само в Христі всі оживуть, кожен у своєму порядку: первісток Христос, потім ті, що Христові, під час Його приходу» (1 Кор.15:20-23).
Павло навмисно використовує вислів «перший плід» як алюзію на єврейське свято з такою ж назвою. Бог звелів народу Ізраїля приносити перші плоди зі свого врожаю у перший день після пасхальної суботи (Лев. 23:9-14).
Коли Бог звелів народу Ізраїля принести перші плоди свого врожаю, Він просив народ принести жертву віри. Якщо Бог вже дав народу щедрий перший врожай, значить, народ може очікувати на більш щедрий врожай і в наступні місяці. Подібно до цього, воскресіння Ісуса дає нам надію, що і ми воскреснемо в майбутньому. Для нас, як віруючих, воскресіння – це не тільки історична подія, це передчуття того, що відбудеться в майбутньому, коли Бог дасть кожному нові викуплені тіла.

chosenpeople.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!