Світ

Переслідування християн в Нігерії посилюються – звіт

Базована у Великій Британії правозахисна група Release International оприлюднила у середу, 28 грудня, звіт під назвою «Тенденції переслідувань». У звіті зазначається, що переслідування зростають щонайменше в трьох країнах − Нігерії, Індії та Китаї, які вже зазнають високого рівня переслідувань.

Джерело: persecution.org

З цих трьох країн Release International визначила Нігерію як «країну, що викликає найбільше занепокоєння» у 2023 році.

Щодо Нігерії, у звіті йдеться про зростання насильства і вбивств християн, оскільки країна бореться з ісламським повстанським рухом у північних районах країни. Звіт також визначає радикально налаштовані ісламські скотарські громади фулані як особливу загрозу для християнських громад.

У звіті зазначається: «Все вказує на те, що Нігерія перебуває у вирішальній точці своєї історії. Вибори в 2023 році визначать, чи зростатиме нація як єдине ціле, чи розпадеться».

Що стосується основних винуватців, то в доповіді продовжується: «Терористичні угруповання “Боко Харам” і “Ісламська держава Західної Африки” продовжують кидати виклик владі, а бойовики фулані безкарно нападають на християнські села». За оцінками Release International, в 2022 році екстремісти-фуланісти вбили тисячі християн і зрівняли з землею щонайменше 17 сіл.

Читайте також:

У звіті цитується місцевий партнер, який сказав: «Викрадення з метою викупу стало основним джерелом доходу для терористичних груп, в той час, як кількість жертв зґвалтувань і людей з обмеженими можливостями через напади продовжує зростати серед християнських громад».

Просимо помолитися за тих, хто страждає від насильства через свою віру в Нігерії.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button