Світ

Геноцид у Нігерії

Ще в травні 20 нігерійських християн були жорстоко вбиті бойовиками ісламського угруповання ІДІЛ. У червні ще 40 християн загинули в Ово, Нігерія, під час теракту проти церкви. Хоча неясно, хто несе відповідальність за цей напад, ясно те, що християни продовжують жорстоко переслідуватися в цій західноафриканській країні. Переслідування, яке триває роками, є частиною довгої історії конфлікту.

Джерело: christianheadlines.com

У 1953 році християни становили лише 21,4 % населення Нігерії. Сьогодні близько половини населення країни, близько 96 мільйонів осіб, є християнами. Для порівняння, Німеччина, найбільша країна в Європі, має загальне населення менш як 84 мільйонів. Здебільшого християнське зростання в Нігерії стало результатом освітніх зусиль західних місіонерів, хоча в країні вже давно присутні християни.

Християни Нігерії живуть переважно в південній, сільськогосподарській частині країни. Вони в основному піддаються нападам ісламістів і мусульман-фулані, які живуть переважно в північних скотарських районах. Вони також стикаються з загрозою Боко Харам, безжальної ісламістської терористичної організації, назва якої буквально означає, що західне навчання (боко) заборонено (харам).

Боко Харам була заснована в 2002 році для повалення уряду Нігерії та запровадження суворого шаріату в країні. Група була відносно спокійною до 2009 року, після чого конфлікти з поліцією загострилися. У грудні 2010 року Боко Харам розпочала кампанію терактів смертників і нападів на церкви та урядові будівлі. У 2014 році вони почали атакувати школи. В одному нападі 59 школярів були спалені живцем або розстріляні. В іншому було викрадено 276 школярок. В обох випадках жертвами були християни. Боко Харам також вчиняла масові вбивства в мечетях, які не підтримують їхню радикальну ідеологію.

Також у 2014 році Боко Харам присягнула на вірність ІДІЛ. Ця лояльність закінчилася в 2016 році, коли ІДІЛ наказала Боко Харам припинити напади на мусульман. Наразі існує три ісламістські терористичні групи, які походять від Боко Харам: власне Боко Харам, Західноафриканська провінція Ісламської держави, і Ансару, філія Аль-Каїди. Усі вони займаються тероризмом не лише в Нігерії, а й у сусідніх країнах, причому здебільшого проти християн.

Якими б небезпечними не були ці явно ісламістські групи, пастухи Фулані ще гірші. Оскільки територія Фулані на півночі Нігерії страждає від тривалої посухи, Фулані рухаються на південь, щоб отримати доступ до води. Під час цього пастухи здійснювали набіги на села та спалювали їх, вбивали жителів, знищували посіви та чинили безліч інших звірств, щоб забрати землю собі та вигнати християн.

Схожі статті

Президент Мухаммаду Бухарі є фулані. Хоча він намагався розв’язувати економічні проблеми, які спонукають до войовничості Фулані, він заперечував, що релігія відіграє будь-яку роль у конфлікті. Він вказує, наприклад, що мусульманські села також піддавалися рейдам. Однак, переважна більшість нападів припала на християн, а історія ісламської войовничості Фулані сягає кінця 17 століття.

Хоча сучасні бойові дії фулані розкривають боротьбу між скотарями-кочівниками та землеробами, яка триває тисячоліттями, заперечення релігійних вимірів цих нападів є чистою пропагандою. Християнські села навмисно стають цілями, християнські будинки та церкви спалюються, а християн виганяють або вбивають.

Хоча сучасні цифри важко отримати, минулого року між Фулані та Боко Харам та їхніми відгалуженнями в Нігерії вбивали в середньому 13 християн на день. Це 372 на місяць або понад 4450 на рік. Лише за останні 12 років ісламські радикали в Нігерії вбили 43 тисячі християн. І в ці цифри не входять поранені, побиті чи вигнані з дому.

Те, що сталося з нігерійськими християнами, відповідає встановленим міжнародним стандартам геноциду.

Християни не повинні забувати про духовні аспекти, що лежать в основі цього конфлікту. Бог рухається, а Церква поширюється по Африці. У 1900 році на континенті було лише 9,64 мільйона християн; сьогодні їх понад 692 мільйони. Не дивно бачити, як Сатана контратакує, надихаючи переслідування.

Для наших нігерійських братів і сестер ми можемо воювати на двох фронтах. По-перше, ми повинні продовжувати лобіювати наш уряд від імені нігерійських християн, просячи наших офіційних осіб чинити тиск на Нігерію, щоб вона вжила більш рішучих заходів проти Боко Харам і пастухів Фулані. По-друге, ми повинні підтримувати Небо як для наших переслідуваних братів і сестер, так і для їхніх переслідувачів, молячись, щоб Боже Царство поширювалося і привернуло навіть джихадистів до Ісуса.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button