Релігія

Патріарх Кирило підтримав офіційну версію Путіна про війну проти України

У проповіді російський патріарх Кирило фактично підтримав офіційну версію Путіна про війну проти України як нібито вимушений крок для порятунку Донбасу. Він не засудив цю війну та розповів про гей-паради.

Джерело: bbc.com

За його словами вісім років йдуть спроби знищити те, що існує на Донбасі, тобто принципове неприйняття так званих цінностей, які сьогодні пропонують ті, хто претендує на світову владу.

Сьогодні є такий тест на лояльність цієї влади, − каже він. Під тестом Кирило мав на увазі гей-парад.

Він доповнив, що вимоги до багатьох провести гей-парад і є тестом на лояльність до наймогутнішого світу. Якщо люди або країни відкидають ці вимоги, то вони не входять у той світ, вони стають для нього чужими.

Навколо цієї теми, говорить патріарх, сьогодні триває реальна війна. Під питанням хто нападає сьогодні на Україну, він не згадав, що це Росія напала на Україну та вбиває православних людей там.

Потім почав закликати молитися за братів на Донбасі, православних людей, які страждають, щоб Господь допоміг їм зберегти православну віру, не піддатися спокусам.

До того ж він підкреслив, що необхідно молитися про те, щоб якнайшвидше настав мир, щоб перестала литися кров братів і сестер, щоб Господь прихилив милість Свою до багатостраждальної Донбаської землі, яка вісім років несе на собі цей скорботний знак, який породжує людський гріх і ненависть.

Кирило не висловив підтримку усій Україні, де зараз існують десять тисяч парафій підпорядкованої йому УПЦ МП (Українська православна церква Московського патріархату), а мільйони вірян вимушені страждати, а також не згадав і про страждання «православних братів» в усій Україні.

У своїй проповіді патріарх фактично підтримав Путіна, який «бажає врятувати Донбас».

Від початку повномасштабної війни в Україні, керівник УПЦ МП звернувся до Кирила з проханням вплинути на Путіна та припинити агресію зі сторони окупантів РФ. Проте російський патріарх не відреагував на такі звернення.

В результаті, частина єпископів УПЦ МП навіть дозволили своїм священникам не поминати у молитвах Кирила.

Нагадаємо, що Валерій Антонюк, голова Союзу ЄХБ України, закликав служителів церков пострадянських країн підняти свій голос і говорити правду про ситуацію в Україні. Христос сказав, що ми є світло миру та сіль землі. Той, хто каже неправду, робить послугу дияволові.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Безумовно, що гей-паради – це огидне і протиприродне явище. І з тими, хто безпосередньо організовує і бере участь, підтримує, пропагує та офіційно, в т. ч. законодавчо, дозволяє й “охороняє” такі й подібні волаючі неподобства, які геть суперечать і нищать традиційну суспільну мораль, буде справедливо розбиратися Господь Бог. Якщо вони, звичайно, щиро не розкаються, та певного – судного для них часу. (Включаючи і деяких сучасних – “прогресивно”-ліберальних священнослужителів.)
    Разом з тим. Детально не аналізуватиму цю ганебну – суперфарисейську та брехливу проповідь предстоятеля РПЦ. Достеменно знаю лише одно: і на його совісті (якщо її залишки ще в нього збереглися) та руках вся та рясна кров, що наразі ллється в Україні. А особливо мирних громадян, безвинних жінок, дітей, старих. Та й, власне, самих загиблих російських військових, які виконували всуціль злочинні – звірячі накази й розпорядження своїх командирів і начальників.
    Водночас ця ж людська кров лежить і на совісті та руках цілої низки інших релігійних лідерів і функціонерів РФ, котрі також, по суті, повністю прогнулися під антилюдські марення й примхи божевільного й параноїдного кремлівського диктатора і тирана.
    В т. ч., на жаль, і тих очільників та пасторів євангельських спільнот в Росії, яким явно забракло мужності та й просто здорового біблійного глузду засудити цю варварську агресію супроти “братнього слов’янського народу”. І що наразі намагаються виправдовувати цю свою прикру й ганебну позицію (“голову в пісок”) всілякими – псевдоєвангельськими та псевдотеологічними демагогіями…
    Так гадаю, що вони навряд чи можуть надалі іменуватися нашими “братами у Христі”…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button