війна

Церква на Тернопільщині допомагає знаходити прихисток для біженців

Різні родини переїхали на Тернопільщину через вторгнення Росії. Окупанти зруйнували їхні будинки. Для десяти сімей переселенців Бережанська церква «Преображення» вже знайшла житло. Волонтери допомагають ремонтувати прихисток для біженців та облаштовують меблями й технікою.

Джерело: suspilne.media

Родина Хижніх

П’ятирічна сім’я Максима й Олени з дітьми Костею та Юною жили у місті Пологи Запорізької області. Однак війська РФ обстріляли будинок. В той час родина перебувала вже у підвалі, де провели понад двох тижнів.

Згадуючи жахливі події вдома, Олена сказала, що в тому темному підвалі, коли Костя був так тепло одягнений, що не міг рухатися, йому було дуже важко там висидіти. Юні було трохи краще, бо Максим з Оленою брали кольорові крейди й діти розмальовували стіни сховища.

Церква на Тернопільщині допомагає знаходити прихисток для біженців

Також вона зазначила, що в місті немає зв’язку й окупанти стріляли по автівках, які їздили вулицями міста.

За словами подружжя, вони не знають, коли повернуться додому, бо в Пологах знищена інфраструктура, розграбовані магазини та установи.

Максим сказав, що поки родина лишатиметься тут скільки зможуть.

Ще одна сім’я з Полог

У квартирі, де будуть жити ще одна сім’я з Полог, зараз ремонт.

За словами Наталі, вона народила молодшого сина Даниїла за 10 днів до початку повномасштабної війни.

Церква на Тернопільщині допомагає знаходити прихисток для біженців

Спочатку родина боялася з новонародженою дитиною спускатися в підвали чи йти у сховища, тому що він маленький і в нього є проблеми з диханням, з легенями.

Вони довго сиділи вдома. Вже коли почались такі бомбардування, сім’я пішла у підвали.

Церква на Тернопільщині допомагає знаходити прихисток для біженців

Також під обстрілами родина зустріла і п’ятий день народження (9 березня) старшого сина Марка.

Наталя згадала, що вони не мали можливості гарно відсвяткувати день народження, хоча дуже чекали на нього. Але на 8 березня прийшла сестра з мамою, ніби наперед привітати Наталю і Даниїла, бо вони не знали, чи побачаться 9-го. Гості сказали хлопчику, що в нього завтра день народження і дали йому подарунки.

Тому на ранок він вже чекав, що це його день народження, і вранці сказав: «Давай торт, святкувати». А торту не було. Але були свічки. І він каже: «В щось треба ж вставляти свічки. Мам, а там бабуся принесла пряники. Давай ми свічки поставимо в пряники та це і буде наш торт».

Допомога від пастора та громади

Пастор та редактор «Слово про Слово» Анатолій Якобчук шукає все необхідне для сімей, які приїхали з війни. Зокрема будинок він знайшов через знайомого, а квартиру винайняв.

Церква на Тернопільщині допомагає знаходити прихисток для біженців

За його словами, цей будинок немає обмежень по оренді. Родину звідти ніхто виселяти не буде. Квартиру громада орендувала і домовились, що ці кошти, які вкладаються у неї, будуть в рахунок оренди. І далі пастор з командою будуть допомагати їм сплачувати оренду, якщо це буде потрібно.

Окрім цього церква допомогла знайти прихисток ще іншим 8-ми сім’ям, і здається, що це лише початок.

Волонтерка Алла Соколовська заявила, що у Бережанській громаді зараз живуть близько тисячі вимушених переселенців. Місто має волонтерський центр, який надає допомогу продуктами, одягом, необхідним посудом та іншими речами. Кожен, хто звертається, отримує необхідне.

Нагадаємо, що директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України Елла Лібанова відповідає на актуальні запитання: Яке реальне життя у біженців в Україні та за кордоном з початку повномасштабного вторгнення Росії? Як знайти роботу біженцям під час війни?

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button