СвітХристиянські новини

П’ять мільйонів людей щорічно помирає від аномальної спеки та холоду

5 мільйонів людей щороку помирають від спеки чи холоду. Останні роки кількість людей, які гинуть від спеки, стає більше. 

Джерело: theguardian.com

Понад 5 мільйонів людей щороку помирають від спеки чи аномального холоду. Дослідження, яке було опубліковане в журналі Lancet Planetary Health  виявило, що 9,4% смертей у світі зумовлені впливом тепла чи холоду. Це 74 смерті на 100 000 людей.

За прогнозами вчених, у разі підвищення температур у майбутньому, ця кількість буде ще більшою.

Дослідники проаналізували дані про смертність та погоду з 750 місць у 43 країнах у період з 2000 по 2019 рік і виявили, що середньодобова температура в цих місцях зростала на 0,26 °С за десятиліття.

Дослідження показало, що за два десятиліття більше людей померло від холоду, ніж від спеки. Але смертність, пов’язана з теплом, зростає, в той час, як смертність від холоду знижується.

Професор університету Монаш Юмінг Го, один з провідних науковців дослідження, заявив, що ця тенденція збережеться через зміну клімату, і загальна смертність може зрости.

«У майбутньому смертність від холоду повинна продовжувати зменшуватися, але оскільки смертність від тепла буде продовжувати збільшуватися, це означає, що буде точка розриву», – сказав Го.

За його словами, в Європі вже спостерігалося загальне зростання смертності, пов’язаної з температурою.

Найбільша кількість померлих від спеки була в Східній Європі, в той час, як країни Африки до півдня від Сахари мали найвищий рівень смертності пов’язаний з низькими температурами.

Професор Адріан Барнетт з Квінслендського технологічного університету, який не брав участі у дослідженні, зазначив, що серцеві напади, зупинки серця та інсульти наростають як в надзвичайно холодних, так і в спекотних умовах.

Читайте також:

«Особливо ризикують люди, які мають поганий стан серця і легенів», – сказав він.

Населення добре адаптується до клімату, в якому воно проживає, з точки зору їх житла, одягу та поведінки, сказав Барнетт. «У гарячих країнах менше смертей від тепла, але це, ймовірно, зміниться».

Барнетт заявив, що слід розглянути такі стратегії, як покращення ізоляції житла та позамережеве кондиціонування на сонячній батареї, яке буде працювати навіть під час відключення електроенергії.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button