Здоров'я

COVID-19 йде на спад? В чому ж причина?

В Україні спад захворюваності на COVID-19. І ця тенденція вже стійка. В чому ж причина? В тому, що кількість перехворілих вже понад 50 % і в суспільстві формується колективний імунітет.

Імунітет від COVID-19 має бути стійким і тривалим. Прикладом цього є найближчі родичі COVID-19 − SARS-cov i MERS. Підтвердженням цього є відсутність повторних спалахів Ковіду серед тих, хто уже перехворів. Більшість із нас вже мають природний імунітет і не потребують штучної імунізації.

Найближчим часом, швидше за все, нам не загрожує епідемія грипу і ГРЗ, попри постійні залякування. Причина тому – інтерференція вірусів, коли одні віруси поглинаються іншими, і додаткова активація імунітету. А не носіння масок і локдауни, яким невдовзі припишуть ще й лікувальний, а не лише захисний ефект.

У зв’язку з цим немає ніяких підстав обмежувати в Україні повноцінне навчання дітей і студентів, вводити додаткові заборони тощо. По факту Україна виходить з червоної зони й поступово мала б повертатися до нормального життя. В першу чергу, морально і ментально. А далі − організаційно.

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Павло Сільковський

Працює дитячим лікарем-анестезіологом відділення анестезіології та інтенсивної терапії в Рівненській обласній дитячій лікарні. Керує інформаційним відділом Рівненської обласної дитячої лікарні. Виконує медичну волонтерську місію на Гаїті. На запрошення в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, наприкінці 2016 року проходив стажування в Міністерстві охорони здоров’я. Член наглядової ради Фундації Рональда Макдональда в Україні. Співавтор наказу Міністерства охорони здоров’я про відкриті реанімації. Працює над розробкою клінічних протоколів (затверджених схем лікування) з невідкладної медичної допомоги. У червні 2018 отримав почесну відзнаку за професіоналізм та милосердя “Ордену святого Пантелеймона”. Переміг в регіональному відборі в номінації “Взірець у служінні суспільству”

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button