Християнські новини

Оприлюднено докази переслідувань віруючих на Сході України і Криму

Українська громадська організація оприлюднила докази злочинів проти віруючих різних релігій і деномінацій на територіях Донецької та Луганської областей, непідконтрольних владі України, а також в Криму.
Звіт з інформацією про майже півсотні порушень міжнародного гуманітарного права підготувала для Міжнародного кримінального суду українська громадська організація Truth Hounds. В Україні презентація звіту відбулася 25 червня в українському кризовому медіа-центрі в місті Київ.

«На Донбасі і в Криму до військового конфлікту було релігійне різноманіття. Там жили віруючі численних православних, католицьких і протестантських деномінацій, багато мусульман, антитринітарії (течія в християнстві, що відкидають концепцію триєдності Бога – прим. Ред.), Кришнаїти, буддисти. Зараз члени релігій і конфесій, відмінних від Православної церкви Московського патріархату зазнають регулярних утисків з боку окупаційної влади, – заявив керівник проекту і документатор Truth Hounds Олександр Перепелов. – Наші польові команди документували ці військові злочини безпосередньо в Криму і сірій зоні Донецької і Луганської області. Частина даних отримали з відкритих джерел. Це вже п’яте подання, яке ми через кілька днів відвеземо в Гаагу для міжнародного кримінального судочинства. У цьому звіті ми вибрали вузький профіль і вперше відстежили саме злочини проти релігійних спільнот».

Як відзначили в організації, частина злочинів проти віруючих прикривається кампаніями проти екстремізму, частина є результатом потурання влади, а частина маскується прийняттям спеціальних дискримінаційних законів. Всі вони є порушенням ст. 9 Європейської конвенції про права людини і ст. 18 Загальної декларації прав людини, які гарантують кожному право вільно вибирати, яку релігію сповідувати.

«У злочинах проти віруючих присутній дискримінаційний аспект. Проаналізувавши зібрані за 5 років докази, ми розуміємо: проти віруючих застосовують фізичний та моральний тиск; церква Московського патріархату має привілейований статус на окупованих територіях; релігійні організації, які хочуть продовжувати існувати, повинні перереєструватися і бути підпорядкованими окупаційній владі ДНР, ЛНР і Криму, – підкреслив експерт з міжнародного права Truth Hounds Дмитро Коваль. – При цьому, як і заплановано, дуже часто такі організації не проходять етапи «експертної фільтрації», яка визначає, кому можна продовжувати діяльність, а кому ні».

За його словами, організації мормонів і Свідків Єгови взагалі зникли з непідконтрольних Україні територій через ворожість, обумовлену американським походженням. Українську греко-католицьку церкву на контрольованих сепаратистами територіях Донецької та Луганської областей називають сектою, а її парафії вважаються забороненими в деяких містах на Донбасі.
Звіт про докази злочинів проти віруючих, який в найближчі дні буде передано до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду, підготовлено за стандартами Міжнародного кримінального суду за підтримки МФ «Відродження». При написанні звіту використовувалися матеріали Інституту релігійної свободи та Центру Громадських Ініціатив. Звіт стане основою для майбутніх розслідувань міжнародних злочинів.
Завантажити звіт можна тут

Більше про злочини проти віруючих:

Truth Hounds – це правозахисна організація зі штабом в Києві. Фахівці Truth Hounds почали набувати досвіду по документуванню міжнародних злочинів в ході російсько-грузинської війни 2008 року. Команда документувала непропорційне застосування сили правоохоронцями в Єревані протягом 2015-2016 і в Білорусі навесні 2017 року. Засновники Hounds були одними з організаторів Української акції «євромайдан SOS», працювали з місією на Сході України і в Криму. З початку роботи організація співпрацює з Радою Європи, Європейською комісією, OSCE, Міжнародним кримінальним судом, крім того, є учасниками Платформи «Громадянська Солідарність» і Коаліції для Міжнародного кримінального суду.
Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Читайте нас в Телеграм

Джерело: gcshelp.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button