СвітХристиянські новини

В Іраку християни під загрозою винищення

Християни на території Іраку, яку колись утримувала Ісламська держава, стикаються з можливістю винищення, оскільки християнське населення там продовжує скорочуватися після військової поразки культу смерті джихадистів та збільшення кількості повстанців, яких підтримує Іран.
Міжнародна організація гуманітарної допомоги, яка протягом останніх п’яти років витратила понад 53 мільйони доларів на допомогу християнам в Іраку, на цьому тижні опублікувала Широкий звіт, заснований на серії опитувань християн, які ще живуть на Ниневійських рівнинах в Іраку. 
За допомогою опитувань організація визначила основні виклики, з якими стикаються іракські християни, які повернулися до своїх рідних міст на півночі Іраку після вторгнення Ісламської держави на рівнини Ніневії та місто Мосул у 2014 році. 
Сектантська та політична напруженість продовжують залишатися основними чинниками, що сприяють еміграції християн з регіону. 

У звіті зазначається, що, якщо міжнародні співтовариства не вживатимуть “невідкладних заходів”, християнська громада в регіоні могла б знизитися до 23 000, що дозволяє припустити, що приблизно 20% християнського населення, яке проживало в регіоні до вторгнення Ісламської держави 2014 рік залишиться. 
Згідно з інформацією “Церкві в потребі”, християнська громада в регіоні потрапляє до визначення “під загрозою зникнення”.
“Отримані дані … дозволяють зрозуміти, що відновити стабільність християнської громади в цьому постконфліктному регіоні можливо лише за умови узгоджених зусиль, спрямованих на безпеку, освіту, довгострокові економічні можливості та реконструкцію”, – йдеться у звіті. 
Едвард Клансі, директор зі зв’язків “Церкви в потребі США”, сказав, що міжнародна спільнота повинна “вжити негайних і рішучих дій” для вирішення питань, “які загрожують постійній присутності християн в Іраку”.
“Важливіше, ніж будь-коли, щоб світові лідери працювали разом, щоб запобігти подальшому падінню чисельності християн в Іраку”, – сказав він. 
Попри те, що Ісламська держава була витіснена зі своєї території три роки тому, опитування показує, що побоювання з приводу терористичної групи або однодумців все ще поширені для іракських християн. 
Близько 87% опитаних християн під час дослідження сказали, що вони відчувають себе “небезпечно або абсолютно небезпечно”. Тим часом 67% вважають, що “Ісламська держава чи аналогічне угруповання повернеться на територію”, це “ймовірно або дуже ймовірно”. 
Коли Ісламська держава контролювала цю територію, сотні тисяч релігійних меншин були вбиті, поневолені та вигнані зі своїх будинків на рівнинах Ніневії. Але з моменту поразки Ісламської держави в регіоні християни продовжували тікати або не поверталися через невдачу урядової інфраструктури та ріст угрупувань ополченців, яких підтримує Іран. 
Висловлюється також стурбованість тим, що у колись християнські міста заселяються мусульманами. 
Згідно з повідомленням, 69% християн, які заявили, що планують емігрувати з Іраку, назвали “основними причинами політичні причини та безпеку”.
Також було встановлено, що всі опитані християни, які проживають у цій місцевості, зазначили відсутність безпеки.

Джерело: christianpost.com

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button