Світ

ООН ухвалила суперечливу резолюцію, яка називає Храмову гору лише мусульманською назвою

Організація Об’єднаних Націй ухвалила суперечливу резолюцію, яка критикує Ізраїль і називає Храмову гору лише мусульманським ім’ям Харам аш-Шаріф.

Джерело: christianheadlines.com

Резолюція була прийнята легко, хоча Ізраїль, Сполучені Штати, Канада та Австралія виступили проти.

Храмова гора − це місце першого храму, побудованого Соломоном і зруйнованого вавилонянами, і другого храму, зруйнованого римлянами. Саме цей другий храм відвідав Ісус. Стіна Плачу, де євреї моляться, є частиною Храмової гори. Храмова гора також вважається святою в ісламі.

У  резолюції йдеться, що «будь-які дії Ізраїлю, окупаційної держави, щоб нав’язати свої закони, юрисдикцію та управління священним містом Єрусалим є незаконними». Важливо, що резолюція не містить фрази «Храмова гора», а натомість посилається на неї як Харам аш-Шаріф – мусульманський термін для цього місця.

Резолюція закликає «зберігати незмінний історичний статус-кво в Харам аш-Шаріфі», хоча сам цей термін Ізраїль розглядав як зміну динаміки.

«Посилаючись на найсвятіше місце в юдаїзмі, Храмову гору, лише під його мусульманською назвою, сама резолюція змінює статус-кво, − сказав посол Ізраїлю в ООН Гілад Ердан. − Лицемірство цих резолюцій є справді обурливим».

Посол США Річард Ердман також розкритикував це формулювання, сказавши, що він «серйозно занепокоєний» термінологією і що ООН мала використовувати мову, яку вона використовувала в минулому: «Харам аш-Шаріф/Храмова гора», яку він назвав «узгодженою термінологією, яка визнає спільну та різноманітну історію святого місця».

Читайте також:

«Відсутність цієї інклюзивної термінології викликає справжнє і щире занепокоєння, – сказав Ердман. – Це морально, історично та політично неправильно для членів цього органу підтримувати мову, яка заперечує зв’язки як євреїв, так і мусульман з Храмовою горою та Харам аш-Шарифом».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

2 Коментарів

  1. В цій ганебній “резолюції” ООН, прийнятій під тиском делегатів низки арабських, мусульманських та деяких інших ворожих до Божого народу національних урядів, зокрема, стверджується таке: “«будь-які дії Ізраїлю, окупаційної держави, щоб нав’язати свої закони, юрисдикцію та управління священним містом Єрусалим, є незаконними».”
    Разом з тим. Всі ті правдиві – дійсно сповнені Святого Духа – християни, для яких Боже Слово є найбільшим та незаперечним авторитетом і абсолютною істиною, добре знають, хто саме в Єрусалимі, включаючи і його східну частину (в т. ч. і Храмову гору), та, загалом, на всій Святій Землі – “землі Ізраїлевій” (Мт.2:20,21), є їх законним господарем і власником, а хто саме – по суті, прибульцями і окупантом.
    Сам Господь Ісус Христос, як добре знаємо, однозначно казав і пророкував, що “Єрусалим буде потоптаний язичниками, аж доки не скінчаться часи язичників” (Лк.21:24).
    І, судячи з усього, ця славна й супертріумфальна історична доба, коли, зрештою, “скінчаться часи язичників” та до Господнього “спасіння” остаточно й благословенно “ввійде повна кількість язичників”, разом з якими й “увесь Ізраїль спасеться” (Рим.11:11,25,26), вже не за такими далекими й високими горами!
    “Амінь. Так, гряди, Господи Ісусе!” (Одкр.22:20).

  2. Разом з тим. В контексті наших традиційних молитов за мир Єрусалиму та, в цілому, на всій Святій Землі – “землі Ізраїлевій”, вочевидь, маємо просити й благати Господа, аби яскраве світло Христового Євангелія, врешті-решт, – потужно, благодатно й спасенно – осяяло й змінило серця і уми ВСІХ її наявних мешканців: і євреїв, і арабів, і всіх інших! Амінь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button