Новини археологіїХристиянські новини

Археологи в Ізраїлі виявили фортецю віком 3200 років про яку написано в Біблії

Археологи в Ізраїлі виявили  3200-річну фортецю Хананітів за часів біблійної книги Суддів і тепер вона відкрита для публіки, повідомляє Слово про Слово з посиланням на  christianheadlines.com.
Фортеця, розміром 8  метрів на 8 метрів, знаходиться поблизу Кібуц-Галона, Ізраїль, і була виявлена ​​Ізраїльським управлінням старожитностей та студентами-добровольцями. Вона датується 12 століттям до нашої ери і використовувалася б в епоху Суддів, під час якої «не було царя в Ізраїлі» (Суддів 18: 1) і жили такі судді, як Дебора та Самсон.

“Знайдена нами фортеця дає змогу зазирнути в геополітичну реальність, описану в книзі Суддів, в якій ханааненяни, ізраїльтяни та филистимляни воюють між собою”, – сказали в прес-релізі археологи Саар Ганор та Ітамар Вайсбейн з Ізраїльського управління антикваріату.

Хоча Ізраїлю було наказано завоювати всю землю, Судді 1: 28-29 кажуть, що ізраїльтяни “примушували ханаанців до примусової праці, але ніколи не виганяли їх повністю”.

Ганор і Вайсбейн сказали, що в чотирьох кутах фортеці були побудовані сторожові вежі.
“Масивний поріг, вирізаний з єдиної скелі вагою близько 3 тонн, зберігся біля входу в будівлю”, – йдеться у випуску новин. “Всередині фортеці був двір, завалений кам’яними плитами та колонами посередині. Кімнати були побудовані з обох боків двору. Сотні гончарних посудин, деякі досі цілі, були знайдені в приміщеннях фортеці, включаючи спеціальні посудини, такі як миска та чашка, які, ймовірно, використовувались для релігійного ритуалу. У приміщеннях також було знайдено велику кількість мисок, деякі з яких були виконані у стилі, що копіює єгипетські миски. ”
Фортеця відкрита для туризму. Таліла Ліфшиц, директор департаменту громади та лісів у південному регіоні Єврейського національного фонду, заявила, що фортеця “дає захоплюючий погляд на історію відносно невідомого періоду в історії” Ізраїлю і “забезпечує туристичну привабливість для відвідувачів ».
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button