Релігія

Образа почуттів вірян та виправдання війни РФ проти України: ДЕСС прокоментувала заяву УПЦ МП

Державна служба з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) прокоментувала заяву синоду УПЦ МП, який звинуватив у розпалюванні ворожнечі й розбраті на релігійному ґрунті Українську православну церкву, а також називав її та попередню владу одними із винуватців вторгнення Росії в Україну. ДЕСС наголосила, що синод розпалює релігійну ворожнечу, ображає почуття вірян та виправдовує війну РФ проти України.

Джерело: ukrinform.ua з посиланням на dess.gov.ua

Нагадаємо, що 12 травня у Києво-Печерській лаврі синод Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) поскаржився на «порушення конституційних прав і свобод вірян Української православної церкви». Також релігійні діячі вважають, що одним з приводів військового вторгнення в Україну стала діяльність 5-го президента України Петра Порошенка та Православної церкви України.

Тому Державна служба з етнополітики та свободи совісті висловлює стурбованість спробами роз’єднувати українське суспільство.

Також ДЕСС звернуло увагу, що синод занепокоєний забороною українських церков Московського патріархату  громадами на місцевому рівні. З приводу цього Держслужба повідомила, що всі релігійні об’єднання України мають право оскаржувати такі рішення органів влади.

А у випадку з незгодою, УПЦ МП немає жодного права принижувати честь й гідність духовенства й вірян іншого релігійного об’єднання України, підкреслила Держслужба.

В ДЕСС акцентували, що УПЦ відповідає на запит мільйонів українських православних вірян належати до такої православної церкви, яка не має афіліації з релігійним об’єднанням на території РФ, що здійснила перше вторгнення на територію України у 2014 році та розпочала повномасштабне вторгнення у 2022 році.

До того ж у зверненні Держслужба зазначила, що законодавство України гарантує всім право на честь і гідність, наголосили на неприйнятності розпалювання релігійної ворожнечі, образ почуттів громадян, пов’язаних із їхніми релігійними поглядами, і закликали неухильно дотримуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей (стаття 68 Конституції України).

Державна служба з етнополітики та свободи совісті закликала всіх громадян України зберігати повагу до почуттів, прав і свобод усіх вірян нашої країни.

Підсумовується, що однією з ключових цінностей нашого суспільства є свобода з повагою до гідності іншого.

Детальніше звернення ДЕСС можна прочитати за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button