Православні новини

Від УПЦ МП очікували засудження Росії, а було скарження на Порошенка, УПЦ та утиски

12 травня у Києво-Печерській лаврі синод Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) поскаржився на «порушення конституційних прав і свобод вірян Української православної церкви». Також релігійні діячі вважають, що одним з приводів військового вторгнення в Україну стала діяльність 5-го президента України Петра Порошенка та Православної церкви України. Хоча від засідання очікували, що синод УПЦ МП прийме рішення про вихід з підпорядкування Російській православній церкві та засудить Росію. Однак цього не сталося.

Джерело: bigkyiv.com.ua та hromadske.ua посиланням на news.church.ua

Синод занепокоєний тим, що у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про заборону українських церков Московського патріархату, а у низці громад це вже зробили на місцевому рівні. Представники УПЦ МП вважають, що такі рішення є «розпаленням ворожнечі й розбрату» на релігійному ґрунті.

Релігійні діячі заявили, що одним із приводів для вторгнення Росії в Україну стала діяльність попереднього президента Петра Порошенка щодо здобуття Томосу, заснування української єдиної помісної церкви та «руйнівна ідеологія так званої Православної Церкви України».

Також під час засідання члени синоду попросили генпрокурора Ірину Венедіктову «розслідувати випадки розпалення ворожнечі й незаконних дій чиновників та органів місцевого самоврядування». Також вони звернулися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини «щодо порушення конституційних прав і свобод вірян Української православної церкви».

Зазначається, що від засідання синоду УПЦ МП очікували вихід з підпорядкування Російській православної церкві, засудження агресії Росії, або звернення до президента РФ Володимира Путіна із закликом припинити війну. Однак цього не сталося.

Щодо законопроєкту про заборону діяльності Української православної церкви МП, документ вже зареєстрований у ВРУ, однак не внесений на розгляд (голосування) депутатів, тому що на думку спікера парламенту Руслана Стефанчука, це може розколоти суспільство.

Нагадаємо, що Рада Російської асоціації захисту релігійної свободи (РАРС) опублікувала заяву щодо українського законопроєкту про заборону УПЦ Московського Патріархату на території України. Автори заяви вважають, що ця дія є дискримінацією православних віруючих. Однак Рада не написала об’єктивну оцінку щодо вторгнення Росії на суверенну українську державу й воєнних злочинів російських окупантів. Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Тут ясно одне: т. зв. “УПЦ МП” була і наразі продовжує бути прямою агентурою (“5-ю колоною”) Москви в Україні!
    Так що висновок напрошується сам собою: всім її церковним структурам, що підпорядковуються лютому ворогові незалежної України, ніяк не повинно бути місця в нашій державі! Тобто: під ЗАБОРОНУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button