СвітХристиянські новини

Нова віха переслідувань християн в Ірані. Прийнято новий закон, вже є засуджені

В Ірані змінили кримінальний кодекс. Тепер навернення в християнство з ісламу визначається як девіантна освіта або пропаганда і загрожує жорстоким покаранням.

Джерело: evangelicalfocus.com

Ця зміна законодавства спрямована на гальмування зростання кількості християн. Людям, які відмовилися зректися Христа загрожує до п’яти років ув’язнення.

Амін Хакі, Мілад Гударзі та Аліреза Нурмохаммаді, усі хто перейшли з ісламу, були засуджені згідно зі статтею 500 нещодавно зміненого кримінального кодексу Ірану, де зазначено, що «будь-яка девіантна освіта або пропаганда, що суперечать священному шаріату [ісламському закону], будуть суворо покарані».

Члени Іранської церкви 26 червня були поінформовані про те, що кожен із них отримав максимально можливий термін ув’язнення згідно зі зміненою статтею, а також оштрафований на 40 мільйонів томанів (1600 доларів США). Того ж дня іншому члену церкви, Хамету Ашоурі, було заявлено, що його апеляція щодо 10-місячного ув’язнення за звинуваченням у «пропаганді проти режиму» була відхилена. Ашоурі також є наверненим з ісламу.

Поряд із збільшенням строків ув’язнення закон дозволяє державі відмовляти від певних основних прав, таких як голосування, протягом 15 років. Релігійні активісти попередили, що поправка, яка була вперше запропонована у 2020 році й прийнята парламентом 13 січня, може бути використана для нападу на релігійних дисидентів та групи меншин. Поправка була підписана тодішнім президентом Хасаном Рухані 18 лютого і набрала чинності 5 березня.

Аналітик адвокатської групи «Близькосхідний концерн» (ОВК) заявив, що вирок є першим знаком того, як може бути використаний нещодавно змінений кримінальний кодекс.

«Ми все ще чекаємо, як будуть застосовуватися поправки, і тепер у нас є перші вказівки на вирок Аміну, Міладу та Алірезі, – сказав аналітик, який висловився анонімно. Звичайно, прокурор, на якого впливає іранська розвідка, повинен вирішити, чи є звинувачення в пропаганді (стаття 500) чи в дії проти Ісламської держави (статті 498, 499). Що ми можемо сказати, так це те, що людині, засудженій за статтею 500, зараз загрожує максимальний термін ув’язнення − п’ять років, а не типовий термін, шість місяців, який багато християн отримували раніше».

Читайте також:

Іран зайняв восьме місце у списку християнських організацій підтримки відкритих дверей до 2021 року країн, де найважче бути християнином.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button