Для життя

Несправедливість

Кожен християнин зазнав несправедливого ставлення чи то з боку ворогів, чи друзів, а траплялося й таке, що образи завдавали найрідніші люди.

Здається, прагнення до справедливості є глибоко вкоріненим бажанням людини. Задля досягнення цієї мети виникають революції, спалахують війни, але першопричини несправедливості так і не викорінили. Колись президент СІЛА Томас Джефферсон сказав: «Кожного разу, коли я згадую про те, що Господь справедливий, я тремчу за свою країну». Виявляється, що несправедливість живе в кожному із нас.

Пригода, про яку йтиметься далі, сталася в одній сусідній з нами державі. На залишеній розграбованій базі чоловік побачив балони з отруйним і дуже небезпечним газом. Як патріот своєї країни, він повідомив про цю свою знахідку і ліг спати, гордий з того, що виконав свій громадянський обов’язок. Проте сталося не так, як гадалося. Проти нашого патріота порушили кримінальну справу і звинуватили його у причетності до терористичного акту. Замість винагороди за пильність, бідолаха тепер був змушений плентатися від однієї судової інстанції до іншої, намагаючись довести свою невинність. «Несправедливо!» – скажете ви. А й справді, справедливого тут мало.

Погодьтеся, несправедливість оточує нас з усіх боків, і ми дедалі дужче звикаємо до неї. Несправедливо, що в населення на початку дев’яностих забрали всі чесно зароблені і заощаджені гроші. Несправедливо, що багачам нові прибутки приносять тіньові капітали, тим часом як зубожіння бідних ще дужче поглиблюється. Несправедливо, коли батьки, які все своє життя присвятили вихованню дітей, віддали їм силу і здоров’я, мусять доживати віку у будинках для перестарілих. Несправедливо, що Україна, де кількість чорноземів найбільша у світі, і де живе працелюбний народ, вважається однією з економічно відсталих країн.

Біблія пояснює причину несправедливості гріхопадінням наших прабатьків. Пророк Ісая констатує прикрий факт: «Розгнівався Ти, бо ми в тому згрішили навіки та несправедливими стали! І стали всі ми, як нечистий, а вся праведність наша – немов поплямована… одіж» (Іс. 64:5, 6). Отже, людська справедливість порівнюється із забрудненою одежею. Ми часто питаємося, чому владні структури багатьох країн світу отруєні корупцією, чому можновладці створюють несправедливі закони тощо. У Біблії міститься відповідь і на це питання, як і на багато інших, – причина полягає у тім, що люди згрішили. Тому навколо відбуваються події, які є цілком логічними для занепалого світу. Пророк Ісая говорить: «Горе законодавцям несправедливим, та писарям, які пишуть на лихо, щоб від правосуддя усунути бідних, і щоб відняти права від убогих народу Мого, щоб стали вдовиці здобичею їм, і пограбувати сиріт» (Іс. 10:1). Ці слова були написані понад дві тисячі сімсот років тому, отже, навіть за сивої давнини законодавці Божого народу Ізраїлю були несправедливими. За тих часів Біблія була законодавчою книгою, а можновладці наважувалися переступати через Божі постанови і встановлювати свої, несправедливі закони.

Не дивно, що сьогодні таких несправедливих законодавців побільшало, причому у країнах, де упродовж десятків років панував атеїзм. «Вся праведність наша – немов поплямована… одіж» (Іс. 64:6). Ці слова можна сказати не тільки про законодавців, але й про звичайних виконавців законів та простих трудівників. Останнім часом я помітив, як покупці переважують товари, які вони придбали на ринку, власними вагами. Спочатку мені спало на думку, що на наших ринках набули чинності правила самообслуговування, а трохи згодом я збагнув, що просто продавці обважують, причому деякі спритники можуть на одному кілограмі аж на триста грамів ошукати. Хтось скаже – невеликий клопіт. Ми ж читаємо у Книзі Приповістей: «Обманливі шальки – огида для Господа» (Пр. 11:1). Маленькі неправильні шальки так само огидні в очах Господа, як і лихі вчинки несправедливих можновладців. Власне кажучи, велика несправедливість існує саме тому, що мають місце дрібні випадки неправильного поводження.

Смерть однієї відомої в Україні особи спричинила хвилю демонстрацій і протестів на вулицях столиці. Але чомусь ніхто не виходить на вулиці українських міст з демонстраціями проти абортів, внаслідок яких в країні щороку гинуть сотні тисяч невинних і не здатних себе захистити діточок.

Несправедливості притаманна ланцюгова реакція, коли одне зло породжує інше. Людська несправедливість привела на хрест Однородженого Божого Сина Ісуса Христа. «Був тоді в’язень відомий, що звався Варавва. І, як зібрались вони, то сказав їм Пилат: «Котрого бажаєте, щоб я вам відпустив: Варавву, чи Ісуса, що зветься Христос?» Бо він знав, що Його через заздрощі видали» (Мт. 27:16-18).

Ісус Христос теж зазнав несправедливості: Його, Божого Сина, видали на смерть, а розбійника відпустили. Сьогодні трапляються схожі події. За одну мить з останнього негідника можуть зробити героя, а чесну людину спаплюжити. «Аж доки ви будете несправедливо судити, – звертається Господь до людей через псалмоспівця Асафа, – і доки будете ви підіймати обличчя безбожних? Розсудіте нужденного та сироту, виправдайте вбогого та бідаря, порятуйте нужденного та бідака, збережіть з руки несправедливих!» (Пс. 82:2-4).

З одного боку, люди зголодніли за справедливістю. Ми сурмимо про неї на майданах, об’єднуємося в партії під назвами «За справедливість», «За правду», «За рівноправність». Чому ж у нашому повсякденному житті, замість того, щоб наближатися до справедливості, ми тільки віддаляємося від неї?

Свята Книга Біблія говорить, що справедливість є провідною моральною рисою Всемогутнього Бога. У псалмоспівця Давида читаємо такі слова: «Бо Господь справедливий, кохає Він правду, – праведний бачить обличчя Його!» (Пс. 11:7). Несправедливість є основною характеристикою нашого супротивника диявола. Про нього в Книзі пророка Єзекіїля написано: «Ти помазаний Херувим хоронитель, і Я дав тебе на святу гору Божу, ти ходив посеред огнистого каміння, Ти був бездоганний у своїх дорогах від дня твого створення, аж поки не знайшлася на тобі несправедливість» (Єз. 28:14,15). Зауважте, що єство диявола обумовлюється саме його несправедливістю. Тому й ті, хто сьогодні чинять несправедливо, теж виконують його волю.

Для того, щоб у світі запанувала справедливість, замало самих лише гасел, політичних партій і навіть докорінної зміни устрою держави. Тому Свята Книга Біблія пропонує людині перш ніж змінювати будь-яку політичну, релігійну чи економічну систему, змінитися самій. Звертаючись до людей через пророка Ісаю, Господь Бог говорить: «Умийтесь, очистьте себе! Відкиньте зло ваших учинків із-перед очей Моїх, перестаньте чинити лихе! Навчіться чинити добро, правосуддя жадайте, карайте грабіжника, дайте суд сироті, за вдову заступайтесь! Як захочете ви та послухаєтесь, то будете добра землі споживати. А коли ви відмовитеся й неслухняними будете, – меч пожере вас, бо уста Господеві сказали оце!» (Іс. 1:16-17, 19).

Більше про справедливівсть:

А що виберете ви – послух Господеві чи непокору Йому? Справедливість чи несправедливість? Сьогодні маєте чудову нагоду, живучи у світі гріха, нестабільності і несправедливості, прийняти єдине справедливе та правильне рішення – прийти до Ісуса Христа як свого Спасителя і знайти в Ньому спасіння душі. І тоді Господь навчить вас бути справедливим, тому що Він Сам – справедливість. Зробіть свій вибір сьогодні. Адже це несправедливо – відкидати заклик Ісуса Христа, Який поклав заради вашого спасіння Своє життя.

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button