Світ

Діти та підлітки використовують TikTok більше, ніж Instagram та Snapchat, що це означає?

Діти та підлітки віком від 12 до 17 років наразі використовують китайську соціальну медіаплатформу TikTok для обміну відеороликами більше, ніж Instagram та Snapchat, йдеться у новому дослідженні.

Джерело: christianpost

Минулого четверга компанія Forrester Research опублікувала результати дослідження 2021 року Analytics Consumer Technographics US Youth Survey – онлайн-опитування, заснованого на відповідях понад 4602 респондентів із США у віці від 12 до 17 років. Дослідження показало, що щотижневе використання TikTok збільшилося на 13 пунктів у порівнянні з минулим роком – з 50% у 2020 році до 63% у 2021 році – серед молоді покоління Z. Тим часом щотижневе використання Instagram знизилося на 4 пункти з 61% до 5 %, а щотижневе використання Snapchat залишилося колишньому рівні – 54%.

Дослідницька група також попросила батьків обговорити зі своїми дітьми, що їм подобається в TikTok, який належить пекінській технологічній компанії ByteDance, більше, ніж на інших платформах соціальних мереж. На думку Forrester, “розважальна цінність” TikTok є однією з найбільших причин.

Респонденти часто використовували слова “весело” і “смішно”, коли говорили про те, чому їхні діти віддають перевагу TikTok. Як сказав один із респондентів: “Там смішніші відео”, – зазначається у звіті. Багато дітей також сказали, що їм подобається “різноманітність коротких форм” TikTok.

“TikTok розглядається американською молоддю як розважальний спосіб скоротити час”, – йдеться у дослідженні. “Нескінченне прокручування випадкового розмаїття коротких відеокліпів на цій платформі допомагає їм зайняти себе”. Інші казали, що їм подобається “позитивність TikTok”. “На “позитивність TikTok” посилалися кілька респондентів, наголошуючи на своїй можливості вільно висловлювати себе (тобто танцювати) – деякі з них мотивовані потенційною славою”, – додається в дослідженні.

TikTok не є головним додатком “соціальних мереж” серед покоління Z, показало дослідження, оскільки 72% заявили, що користуються YouTube принаймні щотижня, що на 3 пункти більше, ніж у 2020 році.

Минулого місяця газета The Wall Street Journal повідомила про збільшення кількості дівчаток-підлітків, які звертаються до лікарів для лікування “тиків” – фізичних посмикувань та словесних спалахів – з початку пандемії COVID-19. Хоча дівчатка рідко страждають на “тики”, експерти з педіатричних клінік у США, Канаді, Австралії та Великобританії вважають, що TikTok може грати певну роль.

Дональд Гілберт, невролог з Медичного центру Дитячої лікарні Цинциннаті, який спеціалізується на дитячих рухових розладах, повідомив газеті, що з березня 2020 року в його клініці щомісяця відзначається 10 нових випадків тиків у підлітків. До пандемії середній показник становив близько одного випадку на місяць.

Збільшення кількості пацієнтів спостерігається і в інших лікарнях. За даними Wall Street Journal, Техаська дитяча лікарня повідомила, що з березня 2020 року в ній спостерігаються щонайменше 60 підлітків з тиками. До цього у лікарні спостерігалося від одного до двох випадків на рік.

Це збільшення відбулося на тлі того, що відео, відзначені хештегом #tourettes, стали трендом на TikTok, набравши мільярди переглядів. Гілберт сказав газеті, що хоча правдивість діагнозів людей у деяких відео може бути під питанням, симптоми підлітків, які дивляться ці відео та у яких розвиваються тики, можуть бути функціональними неврологічними розладами. Підліткам, у яких розвивається такий розлад, може допомогти когнітивно-поведінкова терапія та утримання від TikTok.

Деякі лікарі не готові повністю звинуватити TikTok у збільшенні кількості тиків.

“Є діти, які дивляться соціальні мережі й у них розвиваються тики, а є діти, які не мають доступу до соціальних мереж і у них також розвиваються тики”, – сказав WSJ доцент кафедри психіатрії та поведінкових наук Університету Джона Хопкінса Джозеф Макгуайр. “Я думаю, є багато сприятливих факторів, включаючи тривогу, депресію та стрес”.

У своїй заяві представник TikTok сказав, що компанія “консультується з експертами галузі, щоб краще зрозуміти цей специфічний досвід”, і запевнив, що “безпека та добробут нашої спільноти – наш пріоритет”.

Наприкінці 2019 року уряд США почав перевірку національної безпеки у зв’язку з придбанням компанією ByteDance американської програми для соціальних мереж Musical.ly за 1 млрд доларів. Розслідування було розпочато після того, як федеральні законодавці висловили стурбованість тим, що китайська компанія може цензурувати політично значущий контент. Також було порушено питання про те, як TikTok зберігає особисті дані.

Керівник компанії TikTok дав свідчення членам Конгресу минулого місяця.

Читайте також: 

Минулого року президент Дональд Трамп ввів широкі санкції проти TikTok, які, на думку деяких, могли призвести до видалення додатків із популярних магазинів мобільних додатків у США. Цього року президент Джо Байден скасував це розпорядження.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button