Світ

Ісламські екстремістські терористи вбивають та викрадають християн на північному сході Нігерії

Чотирьох християн було вбито і 22 дівчинки викрадено в результаті нападів ісламських екстремістів у четвер (20 січня) і 14 січня в районі Чібок штату Борно, Нігерія.

Джерело: christianheadlines

У четвер (20 січня) терористи із Західноафриканської провінції Ісламської держави (ISWAP) напали на село Пемі, вбили християнина Блана Гутто, викрали 17 християнських дівчаток віком від 10 до 13 років та спалили будівлю церкви Братів Нігерії (EYN), сказав мешканець району Джеймс Нкекі. Вони також спалили магазин Аюби Булуса, християнина, сказав він.

«Одну з викрадених дівчат я знаю особисто – це міс Ройя Джоел, – сказав Нкекі. − Було спалено більше ніж два десятків будинків, і я маю сказати, що ці напади на наші громади виходять з-під контролю. Нам потрібні ваші молитви про Боже звільнення від цих сил зла».

За словами місцевих жителів, 14 січня в Каутікарі бойовики ISWAP убили трьох християн і викрали п’ять християнських дівчаток. Терористи також спалили культову будівлю EYN у селі.

Жителька району Вікторія Дунга впізнала вбитих християн як Джозефа Сангула, Аяла Єріма Кау та Фрайдей Абду. За її словами, п’ять викрадених дівчаток − це Наомі Тітус, Ламі Йірма, Хаува Гварабуту та дві сестри Рахап та Сарату Борн.

«Спалення наших церков не завадить нам поклонятися Богу», − сказав Дунга у текстовому повідомленні.

Мешканка району Блессінг Булама підтримала цю думку.

«Ці напади на нас мусульманських терористів ніколи не завадять нам поклонятися Господу, тому що Христос у нас − це не церковні будинки, які вони руйнують», − сказала вона Morning Star News у текстовому повідомленні.

Фракція «Боко Харам» під керівництвом Абубакара Шекау у 2016 році офіційно приєдналася до «Ісламської держави» і змінила свою назву на «Західноафриканська провінція Ісламської держави» (ISWAP), хоча багато нігерійців, як і раніше, називають фракцію ISWAP під керівництвом Шекау її початковою назвою «Боко Харам». За даними Комісії США з міжнародної релігійної свободи (USCIRF), Ісламська держава визнає фракцію ISWAP, що відкололася від Шекау, як свій осередок у регіоні.

19 грудня у переважно християнському селі Кілангал, округ Аскіра-Уба штату Борно, бойовики ISWAP убили 12 християн внаслідок нападу незабаром після того, як мешканці покинули церковну службу, повідомили в Morning Star News жителі району. 24 вересня в селі Пемі терористи ISWAP викрали 15 дівчаток-християнок та зруйнували будівлю місцевої церкви EYN.

Село Пемі також зазнало нападу терористів ISWAP у грудні 2020 року, і пастор EYN, преподобний Булус Юкура, був викрадений.

Нігерія лідирує у світі за кількістю християн, убитих за віру минулого року (з 1 жовтня 2020 року до 30 вересня 2021 року) − 4650 осіб, у порівнянні з 3530 у попередньому році, згідно зі звітом Open Doors. Число викрадених християн також було найвищим у Нігерії – понад 2500, у порівнянні з 990 у попередньому році, згідно зі звітом WWL.

Читайте також:

Нігерія лідирує у світі за кількістю вбитих християн

За кількістю нападів на церкви Нігерія поступається лише Китаю – 470 випадків, згідно зі звітом. У списку країн, де у 2022 році найважче бути християнином, Нігерія з 9-го місця попереднього року піднялася на сьоме, найвище за всю історію місце.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button