Для життя

Надія твоя не втрачена

Послухай, чи були у твоєму житті такі ситуації, коли ти, приходячи додому, розумів, що з дня на день робиш те ж саме? І ти нічого не можеш змінити. Минають місяці, змінюються сезони, летять роки, проходить життя.
А може, у тебе виникала така кількість проблем, що ти не міг ні з однією з них розібратися і, тим більше, вирішити. Твоє життя, здавалось, руйнувалося. Ти не міг його контролювати, як робив раніше, а лише спостерігав за його стрімким і безповоротним крахом. Все, що ти починав, здавалося, не мало успіху, і ти опускав руки.
Може бути, ти втратив близьку людину і біль втрати не дає тобі жити далі повноцінним життям. Твої нерви напружені, ти дуже часто плачеш. Приходить апатія, розчарування у всіх і вся. Ти не бачиш сенсу жити далі. Або, може, у тебе була мрія чи мета, до якої ти прагнув, жертвував собою, робив все, щоб досягти її. Але раптом твої ідеали виявлялися помилковими, мрії – зруйнованими. Біль і гіркота наповнили серце, життя здалося безглуздим.
Або ти скоїв якусь жахливу помилку, неприпустимий промах, через що змінився хід всього твого життя. Ти знаходишся під тиском провини. Ти хочеш, щоб все було по-іншому, але час не повернеш.
Якщо ти переживав ці почуття або побачив свої проблеми, то, напевно, зустрічався з безнадією. Коли ти втрачаєш надію, все безглуздо. Коли зникає надія, замість неї приходить розчарування і порожнеча. Все частіше виникають темні, безрадісні думки, приходить депресивний стан, майбутнє виглядає для тебе суцільною чорною смугою. Здається, що існують тільки ти і твоя проблема. Тебе все дратує і ти вихлюпуєш свій біль і гнів на інших, виправдовуючи себе тим, що тобі зараз погано. Ти навіть не намагаєшся щось змінити. Просто пливеш за течією. Адже гірше вже нікуди.
Зовсім недаремно кажуть: «Останньою вмирає надія». Найчастіше саме надія тримає нас, як якір тримає корабель, оберігаючи від розбиття в скелі. Надія підштовхує нас йти далі. Завдяки їй, ми опираємося бідам і негараздам, встаємо після падіння, щоб рухатися вперед. Іноді відновлена надія стає першим кроком до успіху і нового життя, яке пропонує Бог.

Більше про те, як надіятися:

Бог названий «Богом надії» (Рим.15: 13). Він – Той, Хто вкладає в наші серця надію на майбутнє або рішення ситуації, що склалася. Він Сам сказав: «бо існує майбутнє, і надія твоя не загине» (Пр.23:18). Бог бажає, щоб ми ніколи не зустрічалися з безнадією, але в будь-якій ситуації знаходили розраду і підтримку від Нього. В Його Слові, Біблії, записано: «Бо Я знаю ті думки, які думаю про вас, говорить Господь, – думки спокою, а не на зло, щоб дати вам будучність та надію». (Єр.29:11).
Ви запитаєте: «Як можна надіятися в безнадійній ситуації?» Нам потрібно покладати свою надію не на себе, а на Бога, Який є Всемогутнім і Всюдисущим. Він може і хоче нам допомогти в будь-якій ситуації, в будь-який час, коли ми до Нього звернемося. Він чекає, коли ми Його покличемо. І Він ніколи не втратить Своєї надії, ніколи не перестане чекати нашого приходу. Бог має силу дати кожному з нас нову і набагато кращу надію!

Тетяна Мазур

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button