Для життя

5 порад як реагувати, коли трагедія сталась у твоїй сім'ї

Як ти реагуєш, коли трагедія приходить у твою сім’ю?

Як чоловіки, ми несемо відповідальність за ситуацію, особливо під час кризи. Час кризи може відкрити нашу віру, чи виявити нашу слабкість. Коли твоя сім’я стикається з якось бідою, не час розкисати. Час бути чоловіком!

Давид, великий воїн, зустрівся з трагедією, і його реакція може послужити для нас відмінним уроком, як поводити себе в складній ситуації.
Коли Давид і його воїни вернулись в Ціклаг, маленьке місто в Юдеї, яке стало містом Давида, то побачили місто у вогні. Ти можеш уявити шок, який пережили ці люди, і їхню уяву, яка видала відразу картини страшної трагедії. Їхні сім’ї в безпеці? Вони вбиті? Давид і його військо не могли відразу отримати відповідь на ці запитання.

Як тільки вони прийшли до міста, то отримали чітке свідчення, що місто стало жертвою набігу, і Амаликитяни забрали їхнє майно. Вони не могли знайти слідів своїх родин і зрозуміли, що ті в полоні.

Амаликитяни були відомі як безжалісні, підлі і войовничі люди, які полювали за більш слабкими. Їх неможливо було вгамувати. Вони були дуже злими і не здатними на дружбу і співчуття.

Давид і його люди були охоплені емоціями – плакали до знемоги. Давид був розчавленим, бо його воїни, яких він вів і вчив, зараз нарікали і хотіли побити його камінням. Дух гіркоти забрав від них найкраще.

Однак Біблія каже, що Давид знайшов силу у Господа Бога

Як вести себе під час трагедії

1. Охороняй своє серце від гіркоти.

Дуже легко дозволити гіркоті забрати все добре з твого серця під час складних моментів життя. Твоє серце емоційне. Це нормально реагувати емоційно, це природньо, але не дозволяй емоціям відвести тебе від твоїх цілей. Ти маєш керувати своїми емоціями і, не дивлячись на них, намагатися робити все можливе для своєї сім’ї.

2. Черпай силу в Господа, потім повернись і підбадьорюй тих, хто з тобою.

Як лідер, Давид не міг лише сам отримати підбадьорення. Йому прийшлося також підбадьорювати тих, хто слідував за ним. Під час трагедій ти маєш використовувати своє положення глави сім’ї, щоб підбадьорювати тих, хто навколо тебе.

3. Не роби необдуманих вчинків.

Існує велика різниця між прийняттям рішень і здійсненням необдуманих, поспішних вчинків. Давид відразу почав шукати водійства Божого через священика Авіятара, щоб дізнатися волю Божу. У ті дні пошук особливої вказівки від Бога був достатньо важким процесом. Сьогодні ми маємо Духа Святого, Який веде нас (Ів. 14:26). Давид поставив важке запитання: «Чи переслідувати мені це військо і чи дожену я їх?» відповідь була чіткою і зрозумілою: «Женися, бо конче доженеш, і конче визволиш». (1Сам.30:8). Зверни увагу, не дивлячись на швидку реакцію, він не приймав поспішних рішень. Коли зустрічаєш труднощі, важливо мати голову на плечах. Приймати обдумані рішення.

4. Розвивай серце воїна.

Давид і його військові зібрались силою переслідувати ворогів. Не дивлячись на те, що боролись цілий день і знаходилися на межі виснаження, Давид догнав ворога і отримав перемогу.

5. Знай, що трагедія завжди відкриває неочікувані сторони інших людей.

Це важливий урок, який потрібно засвоїти. Коли Давид і його люди повернулись з усіма почестями, які отримали на війні, деякі з них виявили злі наміри посіяти недовіру у війську. Вони хотіли все прибрати до рук і знедолити тих, хто їх чекає. Давид заговорив і передав їм настанову Ізраїлю того дня, кажучи: «Яка частина ходили на війну, така і частина тих, які залишилися з обозом, здобич потрібно поділити навпіл».

Внук мого друга залишився живим та здоровим. Він пережив цю трагедію. Мій приятель сказав: «Нейл, коли ворог атакує твою сім’ю, він атакує особисто тебе сумнівами, запитаннями і гіркотою. Важливо бути підготовленим Словом Божим, до того, як настане біда». Мій друг відповів на кожен сумнів, що з’явився в його розумі, біблійними обітницями.

Нейл Кеннеді www.memo.iin

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button