СвітХристиянські новини

На виборах Британці підтримали прихильників брекзиту

Вчора відбулися вибори до британського парламенту, на яких очікувано перемогу здобула Консервативна партія. Вони отримали рекордні 386 місць з 650, чого не було з часів Маргарет Тетчер.
Ці вибори багато в чому є доленосними, адже посилення торі в парламенті дасть можливість мати монобільшість та нарешті ухвалити рішення про вихід Великобританії з ЄС. Тому результати виборів не лише засвідчили вже традиційно сильні позиції консерваторів, але й підтримку “Брекзиту” з боку більшості населення.

Але несподіванкою стала не стільки очевидна перемога консерваторів, скільки тотальна поразка лейбористів, які набрали найменший відсоток голосів з 1935 року (втратили 59 місць). Однією з ключових причин недовіри до них з боку виборців став явний соціалістичний вектор лідера партії Джеремі Корбіна. Він, зокрема, відзначився заявами про необхідність повторного референдуму, а фактично вимагав переголосування по Брекзиту, чим висловив неповагу до рішення народу.
Відзначився Корбін і під час передвиборчих дебатів. В суперечці зі своїм опонентом Борисом Джонсоном він заявив, що соціалізм довів свою ефективність, саме тому його партія в разі перемоги спробує створити державу, засновану на соціалістичних принципах та пообіцяв масштабну націоналізацію промисловості.
Але й без цього Джеремі Корбін був досить скандальним політиком в Британії. Його неодноразово звинувачували в підтримці комунізму, зокрема і за обраних радників політика із середовища Компартії. Окрім цього лідер лейбористів неодноразово висловлював скандальні пропозиції по зовнішній політиці (підтримка соціалістичних авторитарних діячів Латинської Америки, а також загравання з Росією (що було одним із аргументів консерваторів проти лейбористів). Так, ще у 2018 році Корбін розкритикував ідею посилити антиросійські санкції та закликав до серйозного діалогу з Росією, яку вважає великим гравцем на міжнародній арені.
Такі поривання британського соціаліста громадяни оцінили відповідним чином — надали рекордно малу підтримку на виборах. Після розгромної поразки лідер лейбористів оголосив про свою відставку. Без перебільшення, це голосування стало своєрідним тестом для британців чи готові вони до ліворадикальних змін в королівстві і виборці досить очікувано обрали правий шлях.

Таким чином, вибори до британського парламенту стали ще одним кроком до виходу Великобританії з Європейського Союзу, який громадяни чекають вже не перший рік. Тепер консерватори мають всі важелі та засоби для ухвалення відповідного рішення, що і було метою Бориса Джонсона, коли вибори призначалися.

Джерело: Християни для України

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. І дійсно: вражаючий і знаковий цей результат британських парламентських виборів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!