Світ

Дослідження показує, що багато не релігійних вірять у Бога чи вищі сили

Близько половини британців стверджують, що вони не релігійні, але це не обов’язково означає, що вони взагалі не мають релігійних переконань.

Джерело: christiantoday.com

Новий звіт організації Theos виявляє широкий спектр духовних переконань навіть серед тих, хто стверджує, що не має жодної віри − широко відомих як релігійні «невіруючі» (Nones).

Останній звіт Theos «Невіруючі: хто вони і в що вони вірять?» виявив, що лише 51 % невіруючих погодилися з твердженням «Я не вірю в Бога», а 42 % вірять в якусь форму надприродного.

Чотирнадцять відсотків сказали, що вірять у вищі сили і 9 % «вірять в Бога більш-менш твердо», але лише кожен десятий (11 %) вірить в Небеса.

Понад чверть (27 %) погодилися з цим твердженням: «Я не знаю, чи є Бог, і не вірю, що є спосіб це з’ясувати».

Звіт виявив, що багато релігійних невіруючих мають переконання Нью-Ейдж. У той час як майже двоє з п’яти (17 %) вірять у силу молитви, 16 % вірять у реінкарнацію, 14 % − у цілющу силу кристалів і 14 % − у надприродну силу предків.

П’ята частина сказали, що вони точно або скоріше вірять у життя після смерті і більше чверті (27 %) вірять у привидів.

Чоловіки частіше визначали себе як «нерелігійні» (Nones), ніж жінки (54 % проти 46 %). Серед тих, хто не вірить, переважають особи віком до 50 років, а найбільшу вікову групу становлять міленіали − ті, хто народився між 1981 та 1996 роками.

У передмові до звіту автор Ханна Уейт зазначила: «Можливо, найбільш вражаючим фактом про релігію в Британії є те, що більш ніж половина дорослого населення стверджують, що вони не належать до жодної з них».

Дані 2019 року показали, що 53 % британців ідентифікували себе як нерелігійні. Очікується, що перепис населення 2021 року, який має відбутися наступного тижня, покаже зростання кількості нерелігійних з 2011 року.

Релігійність в Україні

Частка віруючих в Україні за останні 20 років дещо зросла і, схоже, досягла межі. Це те, що соціологи релігії називають релігійним максимумом. Україна його сягнула 2014 р. на фоні глибинних суспільних потрясінь: утечі президента, розстрілу Небесної сотні, анексії Криму та початку війни на Донбасі. Тоді віруючими себе назвали рекордні 76 % громадян. Пізніше цей показник пішов на спад до свого звичайного рівня 66-68 %. Тобто дві третини населення України є віруючими.

Читайте також:

Для порівняння: у 2000 р. віруючими себе називали 57,8 %. Зростання віруючих відбулося передусім за рахунок скорочення частки тих, хто вагається між вірою та невір’ям. На початку століття таких було 22,5 %, а зараз лише 13 %. Майже не змінився рівень переконаних атеїстів – у районі 3,5-4 %. До них ще треба додати плюс-мінус 5 % невіруючих.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button