Світ

Дослідження показує, що багато не релігійних вірять у Бога чи вищі сили

Близько половини британців стверджують, що вони не релігійні, але це не обов’язково означає, що вони взагалі не мають релігійних переконань.

Джерело: christiantoday.com

Новий звіт організації Theos виявляє широкий спектр духовних переконань навіть серед тих, хто стверджує, що не має жодної віри – широко відомих як релігійні “невіруючі” (Nones).

Останній звіт Theos “Невіруючі: хто вони і в що вони вірять?” виявив, що лише 51% невіруючих погодилися з твердженням “Я не вірю в Бога”, а 42% вірять в якусь форму надприродного.

Чотирнадцять відсотків сказали, що вірять у вищі сили і 9% “вірять в Бога більш-менш твердо”, але лише кожен десятий (11%) вірить в Небеса.

Понад чверть (27%) погодилися з цим твердженням: “Я не знаю, чи є Бог, і не вірю, що є спосіб це з’ясувати”.

Звіт виявив, що багато релігійних невіруючих мають переконання Нью-Ейдж. У той час як майже двоє з п’яти (17%) вірять у силу молитви, 16% вірять у реінкарнацію, 14% – у цілющу силу кристалів і 14% – у надприродну силу предків.

Схожі статті

П’ята частина сказали, що вони точно або скоріше вірять у життя після смерті і більше чверті (27%) вірять у привидів.

Чоловіки частіше визначали себе як “Ніхто”, ніж жінки (54% проти 46%). Серед тих, хто не вірить, переважають особи віком до 50 років, а найбільшу вікову групу становлять міленіали – ті, хто народився між 1981 та 1996 роками.

У передмові до звіту автор Ханна Уейт зазначила: “Можливо, найбільш вражаючим фактом про релігію в Британії є те, що більш ніж половина дорослого населення стверджують, що вони не належать до жодної з них”.

Дані 2019 року показали, що 53% британців ідентифікували себе як нерелігійні. Очікується, що перепис населення 2021 року, який має відбутися наступного тижня, покаже зростання кількості нерелігійних з 2011 року.

Релігійність в Україні

Частка віруючих в Україні за останні 20 років дещо зросла і, схоже, досягла межі. Це те, що соціологи релігії називають релігійним максимумом. Україна його сягнула 2014 р. на фоні глибинних суспільних потрясінь: утечі президента, розстрілу Небесної сотні, анексії Криму та початку війни на Донбасі. Тоді віруючими себе назвали рекордні 76% громадян. Пізніше цей показник пішов на спад до свого звичайного рівня 66-68%. Тобто дві третини населення України є віруючими.

Читайте також:

Для порівняння: у 2000 р. віруючими себе називали 57,8%. Зростання віруючих відбулося передусім за рахунок скорочення частки тих, хто вагається між вірою та невір’ям. На початку століття таких було 22,5%, а зараз лише 13%. Майже не змінився рівень переконаних атеїстів – у районі 3,5-4%. До них ще треба додати плюс-мінус 5% невіруючих.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button