Блог Сергія Головіна

Той Хто є, і те, чого немає

Визнання того, що фундаментом науки є віра «в Єдиного Бога – Творця, Вседержителя, Творця неба і землі, і всього видимого і невидимого», дозволяє зрозуміти, чому наука (в сучасному значенні цього слова – та, що вивчає, відкриває закони природи, висловлюючи їх математичними формулами), зародилася саме в християнській Європі, а не в будь-якому іншому місці.

Протягом історії існувало безліч цивілізацій – єгипетська, шумерська, китайська, мая та інші. Багато з них досягали разюче високого рівня розвитку медицини, математики, астрономії. Вони складали календарі, точність яких донині викликає здивування. Чому ж при такій кількості накопичених знань вони так і не створили науку як таку? Чому не досягли істотного технологічного прогресу, подібного європейської науково-технічної революції?

Відповідь очевидна: всі ці цивілізації були язичницькими. Вони не вірили в єдиного Законодавця, а тому і не припускали необхідності вивчати встановлені Ним закони. Ну, хто стане вивчати те, чого не просто, згідно з його переконанням, не існує, а про що він навіть не має уявлення?

Язичники не займалися вивченням законів природи, оскільки не здогадувалися про їхнє існування. Вони лише відзначали періодичність того, як небесні тіла рухаються приблизно за однаковими траєкторіями. І для календарних потреб (в першу чергу – пов’язаних з сільськогосподарськими циклами) цього було цілком достатньо.

Ну кого могло, скажімо, збентежити те, що Марс рухається не зовсім так, як очікувалося б. Адже Марс, – він же бог! Куди хоче, туди і ходить. Наша справа – дивитися і робити висновки, доповідаючи про те правителю. Ухилився, скажімо, Марс в одну сторону – чекай посухи, голоду та інших лих, або плати більше жерцям, щоб ті його умилостивили жертвопринесеннями. Ухилився Марс в іншу сторону – це загрожує повенями або навалами сарани. Але рецепт порятунку той самий – плати жерцям. А вже якщо він розвернувся і у зворотний бік пішов (так званий ретроградний рух), тут вже на жерця і зовсім розоритися доведеться! Жерці, ті завжди в прибутку. Вимагати ж від Марса підпорядкування будь-яким законам – безумство. Не варто гнівити богів!

Читайте також:

У язичницьких цивілізаціях натуралісти вивчали лише «природу речей», тобто безпосередньо спостережувані властивості досліджуваних об’єктів. Для виникнення науки цього було недостатньо.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button