СвітХристиянські новини

Лівий радикальний рух «Black lives matter» номінували на Нобелівську премію

Член норвезького парламенту Петтер Ейде заявив, що висунув кандидатуру ліворадикального руху «Black lives matter» (BLM, у перекладі «чорні життя важливі») на отримання номінації на Нобелівську премію миру у 2021 році. За словами Петтера, ця кандидатура «формує нову свідомість та усвідомлення расової справедливості». Проте діяльність Black Lives Matter ще у 2014-2016 роках викликала багато дискусій, бо їх програма відверто расистська, а методи радикальні. Повідомляють c4u.org.ua та rodyna.org.ua.

Відомо, що Нобелівською премією миру нагороджуються ті, хто «зробить найбільший, або найкращий внесок в дружні стосунки між націями; в скасування, або скорочення армій, що існують, та в проведення, або агітацію мирних з’їздів».

Рух «Black lives matter», який висунув на кандидатуру Нобелівської премії член норвезького парламенту Петтер Ейде, був створений у 2013 році в ході протестів проти вбивства поліціянтом афроамериканця Трейвона Мартіна.

Ейде зазначив, що рух мав величезні досягнення у підвищенні світової обізнаності та свідомості про расову несправедливість.

У вересні 2020 року дані одного проєкту показали, що 93% демонстрацій, організованих BLM не спричиняють серйозної шкоди для людей чи майна та, за словами Ейде, були мирними.

Проте ці «акції протесту» завдали майнової шкоди на суму від 1-2 мільярдів доларів по всій території США.

BLM підживлювала заворушення влітку минулого року (в той час вони брали участь у заворушеннях по всій країні разом з іншими ліворадикалами з Antifa) та сприяла розділенню суспільства (в Америці та світі) за ознакою раси й походження.

BLM декларує боротьбу з нерівністю й системним расизмом, але фактично це расистська організація, яка розглядає людину через призму її раси.

Читайте також:

В США вже багато десятиліть немає інституційного расизму (расової нерівності в законі та державних структурах). Після скасування законів Джима Кроу та дискримінації в кредитуванні законодавство Сполучених Штатів позбулося системного расизму, а для жителів «червоних зон» (райони з переважно афроамериканським населенням) діяли десятки державних програм допомоги.

Натомість ліворадикальний рух все одно звинувачує у проблемах чорних спільнот білих людей, які нібито володіють «білими привілеями» не залежно від доходу чи соціального положення.

Саме тому рух BLM націлений на розділення людей, згідно з умовним володінням чи не володінням привілеями (тобто згідно з расою). Вони бажають отримання політичної, економічної та навіть культурної компенсації за дискримінацію, яка існувала ще до їх народження.

Діяльність Black Lives Matter ще у 2014-2016 роках викликала багато дискусій, бо їх програма відверто расистська, а методи радикальні.

Важливо наголосити, що цей підхід не має нічого спільного з рухом за громадянські права, який в 1960-х очолював баптистський проповідник Мартін Лютер Кінг. Сьогодні ліві дуже часто експлуатують його образ, однак він ніколи не закликав до насильства, а навпаки – засуджував «Чорних пантер» та інших ліворадикалів. Тоді Мартін Лютер Кінг очолив настільки масштабний рух, бо боровся за рівні права для всіх, а не вендету за минуле.

Джерела:

https://www.news18.com/news/buzz/netizens-hail-nobel-nomination-for-black-lives-matter-movement-but-seek-more-profound-changes-3369929.html

https://www.usatoday.com/story/news/nation/2021/01/30/black-lives-matter-nominated-nobel-peace-prize-norwegian-mp/4322546001/

https://blacklivesmatter.com/about/

https://t.me/TEDinfo

https://www.theguardian.com/world/2021/jan/29/black-lives-matter-nobel-peace-prize-petter-eide-norweigan-mp?fbclid=IwAR3qhIUJDf2ZRfxA9DHJpS_RwrmgkA7s7F4eNRR2gv99EBV5ulpjrjcP-RQ

https://www.lifesitenews.com/blogs/remember-leftist-rioters-killed-people-ransacked-d.c-while-democrats-cheered-them-on

https://pjmedia.com/news-and-politics/matt-margolis/2021/01/07/kamala-harris-called-riots-a-movement-last-summer-said-they-should-not-stop-n1310640

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!