COVID-19 та міжнародні санкції: Північна Корея може постраждати від голоду

У Північній Кореї може початися голод. Причини у повній зупинці торгівлі з Китаєм через закриті на час пандемії COVID-19 кордони та у міжнародних санкціях через ядерну програму Пхеньяна. Тому лідер країни Кім Чен Ин закликав громадян готуватися до важких часів.
Джерело: bbc.com.
На партійній конференції голова Державної ради Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) Кім Чен Ин порівняв нинішню ситуацію в країні з руйнівним голодом 1990-х років, під час якого загинули до 3 мільйонів людей.
Державний діяч закликав буде готовими до «важкого походу». Цей вираз влада Північної Кореї вперше використала в середині 90-х років, коли країна залишилась без підтримки Радянського Союзу, який на той момент розпався. Тоді в Північній Кореї почався голод, а боротьбу з ним назвали «важким походом».
Аналітик з Північної Кореї у NK News Колін Звірко підкреслив, що вираз «важкий похід», який використав Кім Чен Ин, свідчать про те, що ситуація дійсно серйозна.
За даними Human Rights Watch (HRW), в країну майже не завозять їжу з Китаю. У прикордонних районах з Китаєм люди почали вмирати від голоду, оскільки кордони наглухо зачинені.
Томас Одже Кінтана, доповідач ООН з прав людини у Північній Кореї, минулого місяця попередив про серйозну продовольчу кризу, що веде до недоїдання та голоду.
Він зазначив, що є випадки смерті від голоду, до того зростає кількість дітей й літніх людей, які жебракують, оскільки сім’ї не можуть їх прогодувати.
Також повідомляється, що Північна Корея відхилила всі пропозиції про зовнішню допомогу, і майже всі дипломати та гуманітарні працівники виїхали з країни.
Тому незрозуміло, чи надходить зараз в країну якась допомога.
В країні ситуація погіршується й через те, що минулого літа Північна Корея постраждала від двох сильних штормів, які спричинили повінь та знищили посіви. Це призвело до ще більшого дефіциту їжі.
Кореспондентка ВВС в Сеулі Лора Бікер повідомляє, що за словами лідера Північної Кореї, народ країни вже зіткнувся з гуманітарною кризою.
Голова Державної ради КНДР сподівається покласти провину за важку економічну ситуацію на пандемію та санкції через створення ядерної зброї, повідомляє Лора Бікер.
Читайте також:
До того ж економіку жорстко контролює уряд, а величезні витрати на утримання військових і силових структур лишають в злиднях пересічних корейців.
За словами аналітика Коліна Звірко, зараз Північна Корея намагається хоча б трохи пожвавити торгівлю з Китаєм.
Нагадаємо, що понад 7 мільйонів людей у шести східноафриканських країнах стикаються із загрозою голоду після того, як ці райони боролися з пандемією COVID-19, зараженням сарани, насильством та повенями.