СвітХристиянські новини

Араби втрачають віру в релігійні партії та лідерів

“Ні релігії чи секті”, – вигукують протестуючі в Іраку. “Ні для ісламу, ні християнству, повставай за націю”, – лунає у Лівані. В усьому арабському світі люди повстають проти релігійних політичних партій та священнослужителів, які допомагали привести їх до влади. Багато хто, відмовляються від ісламу.

Ці тенденції відображені в нових даних арабського барометра, який проводить опитування арабських країн. По всьому регіону частка людей, які висловлюють велику довіру політичним партіям, більшість з яких має релігійний відтінок, з 2011 року знизилася на більш ніж третину, до 15%. (Частка іракців, які говорять, що вони взагалі не довіряють партіям, зросла з 51% до 78%.) Зниження довіри до ісламістських партій аналогічно драматичне, знизившись з 35% у 2013 році, коли питання було вперше широко задано, до 20% у 2018 році.

Араби

Сумніви поширюються і на релігійних лідерів. У 2013 році близько 51% респондентів сказали, що вони довіряють своїм релігійним лідерам «великій» або «середній» мірі. Коли минулого року було поставлене подібне запитання, кількість знизилася до 40%. Частка арабів, які вважають, що релігійні лідери повинні мати вплив на прийняття урядових рішень, також постійно зменшується. “Релігійні суб’єкти влади часто сприймаються режимом кооперації, тому громадяни навряд чи їм довіряють”, – каже Майкл Роббінс з “Арабського барометра”.

Частка арабів, що характеризують себе як “не релігійні”, становить до 13%, з 8% у 2013 році. Це стосується майже половини молодих тунісців, третини молодих лівійців, чверть молодих алжирців і п’яту частину молодих єгиптян. Але цифри нечіткі. Майже половина іракців назвали себе “релігійними”, у порівнянні з 39% у 2013 році. Однак частка тих, хто каже, що відвідують молитви у п’ятницю, впала майже вдвічі, до 33%. Можливо, віра стає все більш особистою, говорить пан Роббінс.

Джерело: economist.com
[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button