Україна

Президент ініціює введення економічних паспортів – діти отримають кошти

Учора під час проголошення щорічного звернення до Верховної ради України Президент Зеленський анонсував введення економічних паспортів. Йдеться про накопичувальні рахунки для дітей, які будуть поповнюватися з коштів за користування українськими надрами.

Джерело: lb.ua

Завдяки цьому законопроєкту діти, народжені в Україні після 1 січня 2021 року, отримають власні рахунки, які будуть поповнюватися від коштів, отриманих від користування та видобутку українськими надрами. Скористатися грошима, які накопичувались, зможуть повнолітні, які 5 останніх років прожили в Україні.

Згідно з проєктом державного бюджету України на 2022 рік, його надходження від ренти за користування надрами загальнодержавного значення очікуються у розмірі 65,7 млрд грн, або 5 % від усіх запланованих доходів держбюджету.

Спрямування всіх рентних платежів на економічні паспорти дітей дозволить у 2022 році накопичити до 9 тисяч гривень на кожен паспорт. Про це повідомив Інтерфакс-Україна у середу, 1 грудня.

Згідно з проєктом держбюджету України на 2022 рік, його надходження від рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення плануються у розмірі 65,7 млрд грн, або 5 % від усіх запланованих надходжень державного бюджету.

За даними Держстату, у 2020 році в Україні проживало 7,46 мільйона дітей віком до 17 років. Розподіл усіх рентних платежів за надра на кількість дітей до 17 років дає 8,82 тис. грн.

«Вчора ми ухвалили дуже важливий закон 5600, який підвищує ренту – плату за користування природними ресурсами України. Ці кошти ми спрямуємо на наших дітей. До 10 грудня я вперше подаю законопроєкт про економічний паспорт українців. Кошти та плата за користування нашими надрами будуть накопичуватися на рахунках українських дітей», – сказав Президент України Володимир Зеленський.

Читайте також: 

Після досягнення повноліття українці зможуть витратити ці гроші на освіту в Україні чи купівлю власного житла.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button