Про відомих

Хорал «Алілуя» чи пробудження Генделя

Кому не відомий знаменитий хорал «Алілуя», який виконується різноманітними хорами ось уже три століття? Зазвичай, звучить цей гімн в особливо урочисті дні, такі, як Пасха. Слухаючи цей твір, відчуваєш якийсь підйом у душі, хочеться встати і також співати разом із хором.

Автором цього хоралу є композитор XVIII століття Георг Фредерік Гендель, біографія якого дуже цікава і повчальна.

Народився Георг у Німеччині, в сім’ї заможного лікаря-цирульника, у той самий рік, коли народився і Бах. Його батько завжди мріяв, щоби хлопчик став юристом. Але сина вабило до музики. Сторонні люди, помітивши незвичний дар Георга, стали вмовляти його батька віддати хлопчика в музичну школу. Той довго опирався, але все ж таки погодився.

Обдарований хлопчик через кілька років став композитором. Коли йому було двадцять років, про нього вже знали музиканти і любителі музики Італії та Англії. Як композитор, Гендель був дуже плідним. Він написав дуже багато творів, причому писав добре і швидко. Музика народжувалась у ньому так стрімко, що він ледве встигав її записувати. Вражає, що музиканти до цього часу з трудом програють «нагромадження» нот, які тоді поспіхом були накидані цим композитором.

Слава завжди супроводжувала Генделя, найвисокооплачуванішого композитора на землі. В той час люди були готові битися, щоб потрапити на його концерти. Але поступово його слава стала в’янути, адже людям все приїдається. Народ перестав ходити на концерти Генделя. Його нові твори нікого не цікавили, і скоро композитора почали називати «старомодним».

Георгу тоді було біля п’ятдесяти. Ставши банкрутом, переживши інсульт і втративши зір, Гендель впав у глибоку депресію і став ізольованим. Але одного ранку він отримав листа від одного свого давнього шанувальника. В конверті знаходились уривки зі Святого Письма. Один з них особливо торкнувся старого композитора. То були слова Самого Бога: «Утішайте, втішайте народа Мого, говорить ваш Бог» (Iс. 40:1). Це так подіяло на Генделя, що 22 серпня 1741 року він закрив двері свого дому і знову почав працювати.

Схожі статті

Більше про християн композиторів:

Пережите не зломило його, навпаки, воно позитивно подіяло на композитора: його характер став лагіднішим, а музика – ще зворушливішою, твори почали присвячуватися лише Ісусу Христу. Саме в цей період Гендель створив найкращі твори, одним з яких був добре відомий хорал «Алілуя».

Коли гімн виконувався вперше, король Англії Георг II, який був присутнім на концерті, встав, тим самим висловлюючи благоговійну шану Творцю. З тих пір кожного разу при виконанні цього твору вся публіка вставала, що відбувається і до сьогодні.

Георг Гендель знову став знаменитим і продовжував працювати до кінця своїх днів. А на прикладі його життя багато людей дізнались, що можуть зробити слова потіхи навіть із найвідчайдушнішим чоловіком і як Слово Боже підіймає дух пригнічених.

istina.info

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button