Різдвяні історії Чарлза Діккенса

Існують твори, які варто прочитати, деякі – навіть неодноразово. Проте існують шедеври літературного мистецтва, які хочеться перечитувати ще і ще. І кожного разу, читаючи знайомі слова й сюжети, ми відкриваємо для себе щось нове. Бог говорить до нас і нагадує старі істини, які ми знаємо, проте вони, з плином часу, затерлися, немов стара платівка.
До таких творів належить цикл повістей англійського письменника Чарлза Діккенса «Різдвяні повісті». Піднявшись із самих низів англійського суспільства, пройшовши нелегкий шлях простого робітника на фабриці, переживши сором банкрутства свого батька й неспроможності розплатитися з боргами, знаючи, що насправді означають слова «важкою працею проторити шлях у житті», Чарльз Діккенс пише низку повістей, які зачаровують своєю казковістю й зворушливістю. Упродовж 1843–48 рр. перед Різдвом друкувалася нова повість, яку читачі сприймали як найкращий дарунок на свято. Ці твори були надзвичайно популярними у лондонської публіки. Та й зараз вони не менш актуальні. Адже ще й досі, характеризуючи жадібну людину, ми можемо сказати: «Ти – Скрудж», – й усе буде зрозуміло.
Більше про християн письменників:
Ці повісті відображали як певні містичні моменти, так і ті цінності, які ми пов’язуємо з так званою «вікторіанською епохою». Адже Чарльз Діккенс жив і творив саме у той період, і християнський світогляд та цінності пронизують його твори. У них перемагає добро й правда. Багато хто каже, що ці твори є дещо наївними. Але кожному із нас хочеться пережити момент чуда й простого дотику до надприродного. А коли ти віриш у Бога й розумієш, що Він змінює серця людей, то погоджуєшся, що саме так і можуть відбуватися з людьми чудесні перетворення.
Цей цикл повістей мав таку популярність, що багато хто з письменників у 60-80 рр. ХІХ ст. копіював Діккенса: від Льва Толстого з його пасторальними творами до атеїста Анатоля Франса.
Якщо ви хочете поринути в атмосферу Різдва й різдвяної містерії – прочитайте ці повісті. Та пам’ятайте, при читанні Бог буде ставити вам запитання – як ви живете і чи помічаєте тих, хто живе поряд із вами?..
https://www.slovoproslovo.infovchitelyu.org