Новини археології

Ізраїльські археологи знайшли ймовірний будинок апостола Петра

Археологи в Ізраїлі виявили будинок апостола Петра. Мозаїка, знайдена на очевидному місці церкви в біблійній Віфсаїді, містить присвяту «Голові та Провіднику Небесних Посланців» − термін для Петра, першого учня Ісуса.

Джерело: timesofisrael.com

За словами археологів, напис, знайдений під час розкопок біля Галілейського моря, підтверджує думку про те, що це була церква, побудована над домом святого Петра та його брата Андрія, двох перших учнів Ісуса.

Дослідники вважають, що будівля є втраченою церквою апостолів візантійського періоду, розташованою в біблійному селі Віфсаїда.

Археологи з Кінеретського інституту археології Галілеї в коледжі Кінерет і коледжі Найак на чолі з професором Мордехаєм Авіамом і професором Стівеном Нотлі заявили в середу, що в написі на мозаїчній підлозі використовується загальний термін для позначення Петра, що підтверджує їхню теорію, що вони вірно визначили місцезнаходження.

Напис починається з імені дарувальника «Константінос, Слуга Месії», а потім використовується візантійська фраза «Голова і Провідник Небесних Посланців», що відноситься до Петра, першого учня Ісуса.

Частину тексту переклали професор Лія Ді Сеньї з Єврейського університету та професор Джейкоб Ашкеназі з коледжу Кінерет.

Схожі статті

Відкриття «чітко вказує на те, що церква була присвячена Петру», йдеться в заяві дослідників.

«Візантійська християнська традиція зазвичай ідентифікувала будинок Петра та Андрія як будинок у Віфсаїді. Цілком ймовірно, що базиліка вшановує їхній будинок», – пояснив Нотлі, науковий керівник розкопок.

«Це відкриття також підтверджує його ототожнення з церквою, описаною Віллібальдом, єпископом Ейхштадта VIII століття, який повідомив, що вона була побудована над будинком Петра та Андрія», — сказав Нотлі.

У 724 році нашої ери Віллібальд здійснював паломництво до святих місць уздовж північного узбережжя Галілейського моря, і було записано, що він сказав: «І звідти вони пішли до Віфсаїди, дому Петра та Андрія, де зараз є церква на місці їхнього будинку. Вони залишилися там тієї ночі, а наступного ранку пішли в Хоразін, де наш Господь зцілив біснуватих і послав диявола в стадо свиней».

Напис, обрамлений круглим медальйоном із двох рядів чорних каменів, утворює частину більшої мозаїчної підлоги в кімнаті для діаконів церкви. Він частково прикрашений рослинним і геометричним орнаментом.

Археологи оголосили про передбачуване відкриття будівлі церкви у 2019 році й з того часу працюють на місці. Торік знайшли мозаїчну підлогу. Будівля розміром приблизно 27 на 16 метрів, що вкрита кольоровою мозаїкою, є відповідним кандидатом на місце втраченої церкви, заявили тоді археологи.

Дослідники сподіваються, що вони знайдуть ще один напис, що стосується брата Петра, Андрія, який додасть доказів того, що це місце є домом братів.

Дрор Бен-Йосеф, керівник відділу спадщини Північного округу Управління природи та парків, сказав у заяві, що напис «відкриває вікно, щоб ідентифікувати це місце з римською та візантійською Віфсаїдою, місцем, що прокляв Ісус, тому що його мешканці не прийняли Його Євангелію».

Він сказав, що це відкриття може спонукати християн відвідати це місце, оскільки віруючих приваблюють місця, де можна знайти історію, пов’язану з Ісусом.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!