Фермери в Ізраїлі вирощують фінікові дерева, використовуючи 2000-річне насіння Біблійної епохи

Фермери в Ізраїлі вирощують фінікові дерева, що дають плоди, використовуючи насіння з біблійних часів.
Джерело: christianheadlines.com
«Ми говоримо про воскресіння 2000-річного стародавнього насіння фініків, які походять з Іудейської пустелі та з Масади, які є частиною наукового експерименту», − Сара Саллон, директор та засновник Дослідницького центру природної медицини, в медичній організації Hadassah, Єрусалим, повідомила CBN News про це у нещодавньому інтерв’ю.
Саллон, яка є лікарем, пояснила, що вона понад 15 років тому почала унікальний проєкт після того, як зацікавилась природною медициною.
«Я хотіла побачити, наскільки лікувальною є флора Ізраїля та для чого її використовували. І тоді я зрозуміла, як багато з цих видів вже зникли, та ми знали, що там було, бо це згадується в Біблії. Біблія наш путівник по стародавнім видам», − додала вона.
Як повідомили Faithwire, одне дев’ятирічне дерево, на ім’я Джудіт нещодавно було посаджене в давньоюдейському фініковому саду в кібуці Кетура, поблизу пустелі Арава. Останні дев’ять років життя дерево провело у теплиці.
Юдіф є також п’ятим деревом такого типу, посадженим у саду біля дерев Мафусаїла, Адама, Йони та Ханни.
«Ми саджаємо наше друге жіноче фінікове дерево, яке проросло з давнього насіння. Насправді, це дерево прийшло з Кумрана — було знайдено в печерах — і, на наш подив, воно теж дало паростки», − сказала CBN News ботанік Елейн Соловей.
Ханна – перше жіноче фінікове дерево було посаджене у 2019 та було запилене Мафусаїлом. Ханна вродила приблизно 100 фініків у 2021. Цього року дерево дало понад 600 фініків.
Юдейський фінік нібито зник сотні років тому, але згідно з Біблією, це був один з семи видів фініків, знайдених у стародавньому Ізраїлі.
«Тепер ви скажете, що ми бачимо фініки повсюди, пальми та всі кібуці, − сказала Саллон. − Я дивлюсь на плантації у Кетурі. Ці фінікові пальми в Ізраїлі є сучасними і їх імпортували після заснування держави в 1950-х роках. Але це не оригінальні фінікові дерева, які росли тут».
Соловей виростила приблизно 3000 фінікових дерев в кібуці Кетура. Як повідомляють, кожне дерево дає приблизно 350 фунтів фініків щороку. Вона та Саллон сподіваються додати відроджені юдейські фініки до решти врожаю у майбутні роки.
«Ми збираємось тестувати ці фінікові дерева у майбутньому, щоб побачити, чим вони відрізняються від інших комерційних сортів сучасних фініків. Так що для кібуці це є велике підприємство», − сказала Саллон.
Доктор Тарек Абу Хамед, директор інституту Арава в кібуці Кетура сказав, що він підтримує роботу, яку виконують Саллон та Соловей.
«Якщо ви не озираєтесь назад в історію, ви ніколи не побачите майбутнього. Насправді, тут ми саджаємо історію в інституті Арава. Ми сподіваємось, що колись ці дерева, які з’явились тут 2000 років тому стануть надією на мир у нашому регіоні», − сказав Абу Хамед.