КонкурсПроза

Історія однієї гасової лампи

У бабусиній хаті на горищі зберігалася стара  гасова лампа. Вона пам’ятала прабабусю ще молодою, а бабусю – маленькою дівчинкою. При світлі ґнотика  робили все у хаті: вчили уроки, дерли пір’я, вишивали, лагодили взуття тощо. Як тільки смеркало, біля лампи збиралася родина, приходили сусіди на вечорниці – погомоніти, обговорити сільські новини. Які чудові були часи!

Та одного разу до хати прийшли чоловіки з дротами, почепили на стелі скляні груші – лампочки, і лампа стала непотрібною. Прабабуся винесла її до комори, іноді протирала пил.

Минали роки. Виросла бабуся, вийшла заміж, народила діток. Вечорами почали вимикати світло. Про лампу згадали, заправили і знову почали нею користуватися. Почула вона про складний період в Україні, дефіцити, безробіття. А ще бачила, як читала казки моя мама та її брат. На щастя, криза минула, світло перестали вимикати, а лампа переселилася на горище.

2022 рік. Чи міг хто уявити, що у XXI столітті ми матимемо проблеми з електропостачанням і знову згадаємо про гасові лампи? Через масовані ракетні удари ворога пошкоджена енергетична інфраструктура, тож українці живуть зі щоденними вимкненнями електроенергії. Якось пристосовуються: купують генератори, свічки, діодні лампи. Моя бабуся знесла з горища стару гасову лампу. Підкрутила ґнотик, запалила – і стало тепло та затишно від її м’якого світла. І тепер уже я з сестричкою вчу уроки при світлі каганця, мама ліпить вареники солдатам, тато майструє окопні свічки, а бабуся в’яже на фронт шкарпетки.  Усі разом молимося за наших воїнів, читаємо Біблію.

Читайте також:

Вірю, що скоро Україна переможе у цій війні. Тоді я занесу бабусину лампу до школи в кабінет української мови та літератури, де створено куточок народознавства. Нехай стоїть там як символ того, що світло завжди переможе темряву, добро поборе зло, а життя пануватиме над смертю.

Автор: Кудінович Діана

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button