Світ

Християнське населення Сирії скоротилося майже до нуля

Останній християнин Ідліба, 90-річний Мішель Бутрос аль-Джісрі, нещодавно згадував про розбрат та війну, з якими він зіткнувся за останні роки, що витіснили інших християн, які раніше жили поряд з ним. Більшість жителів міста покинули його у 2015 році, коли опозиція взяла владу у свої руки.

Джерело: persecution

Не маючи ні дітей, ні сім’ї, ні церковної громади Бутрос живе, поклоняється і молиться на самоті. Він поділився з Al-Monitor: «Моя сім’я з міста Ідліб. Ми з сім’єю жили тут, у цьому будинку, який став частиною мене, і я не залишу його, що б не трапилося. Мої брати переїхали жити в Алеппо, а мій батько, його дружина, і я вирішили залишитися». Його батьки вже померли, але Бутрос залишається вірним своєму будинку.

Колись Ідліб був домом для помірної християнської громади, яка жила пліч-о-пліч з мусульманською більшістю. У 1886 році була побудована грецька православна церква, а через кілька років з’явилася Національна євангелічна церква, в якій християни з меншини могли поклонятися.

Читайте також: 

Частка християн в Ізраїлі менше 2 % – дослідження

Колись у провінції Ідліб проживало 10 000 християн, але їхнє число почало скорочуватися у 2012 році, а потім різко зменшилося у 2015 році, коли владу захопила опозиція. Сьогодні християни становлять менше ніж 1 % жителів Ідліба.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Схожі статті

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!