Новини суспільства

Соціальні та державні перетворення на основі християнських цінностей – відбувся Громадянський Форум «Всі разом!»

Християнський Громадянський Форум «Всі разом!» пройшов у Києві 4 лютого. Ключовою темою дня були соціальні та державні перетворення на основі християнських цінностей – досвіду України та Європи. А фінальним акордом став вечірній бенкет з нагородами від руху «Всі разом!».

Джерело: vsirazom

Детальніше, про що говорили спікери, на які ризики та можливості вказували іноземні гості і яка стратегія дій на 2022 – читайте далі.

Форум об’єднав гостей з Києва, різних міст України та польську делегацію з Інституту Ordo Iuris. Серед учасників були народні та місцеві депутати, громадські діячі та активісти, душпастирі та священники, науковці та учені, друзі, партнери та учасники руху «Всі разом!», резиденти Кабінету експертів.

Захід розпочався з виступу Олександра Озеруги, старшого пастора церков ЦСЄ Київської області. У своїй промові він сказав: «Відсутність єдності забирає наші сили». Тому подальше обговорення робочих питань передбачало консолідацію сил для захисту та розвитку сім’ї в Україні.

Отець Роман Лаба, проаналізувавши історичний досвід християнства та різноманітні ідеології, запропонував стратегію на майбутнє. Він сказав, що ми зараз живемо в неоязичницькій цивілізації. За словами Лаби, Україна і Європа вже давно не є християнським світом. Відбувається криза суспільства, цивілізації, країни, церкви. А все через кризу фундаментальних речей, наприклад, інституті сім’ї. Країна переживає кризу цінностей і розвал церковної сфери. Саме звідти треба починати зміни й повертатися до Божественного плану і плану для людини.

Підсумки 2021 року та акценти на початку 2022 року

Рух «Всі разом!» представив масштабні результати своєї діяльності протягом 2021 року. Серед них – вуличні сімейні заходи, просування християнських цінностей в Україні, робота аналітичного центру Кабінет експертів та альманах «Консервативна політика».

«Коли люди, які шанують Бога, діють разом, будуть результати. У нас багато спільних завдань на 2022 рік. У тому числі нератифікація Стамбульської конвенції. Перемога там, де є професійні та системні дії», – сказав Руслан Кухарчук, голова руху «Всі разом!».

Він підкреслив, що християнські цінності та євангельські постулати є найкращою основою для побудови сильної держави.

Про перемоги, професійні та систематичні дії, розповіла Елеонора Дібрівна – юрист руху «Всі разом!». Вона вказала на головні кейси, які свідчать про перемогу щодо захисту інституту сім’ї в Україні. Зокрема, це книга «Принцеса + Принцеса», законопроєкт №5488, недопущення ратифікації Стамбульської конвенції у 2021 році, численні інформаційно-просвітницькі продукти для депутатів та громадськості, звернення 98 місцевих рад щодо захисту сім’ї в Україні, недопущення легалізації канабісу в Україні тощо.

Цінності нинішнього парламенту та політика у містах

Народний депутат Верховної Ради Віктор М’ялик долучився до форуму «Всі разом!». Свій мандат він вважає невипадковим. За два дні йому вдалося зібрати 120 підписів нардепів про скасування фінансування фільму «Мій молодий принц». У присутніх було багато запитань до депутата, адже він був єдиним пікетувальником гей-параду у 2021 році.

Зокрема, як відреагували колеги-депутати після цього пікету; хто в парламенті підтримує сімейні ініціативи, а хто блокує тощо. М’ялик відповів: «Мені в парламенті і навіть в Офісі президента кажуть, що мене підтримують. Але це слова. Важливо поставити свій підпис на захист сім’ї, вийти на вулицю на захист сім’ї, народжувати дітей. Бо нема дітей – нема України!».

Олег Подкопаєв депутат Криворізької міської ради, голова МФО «Кривий ріг – за сім’ю» розповів про свою роботу щодо захисту сім’ї. Зазначивши, що іноді ми шукаємо інструменти, щоб бути першими в кожній справі. Однак ви можете виступати як першим номером, так і другим. Подкопаєв закликав не боятися переймати хороший досвід і інтегрувати його у свою діяльність.

Тричі обраний міський голова Збаража Роман Полікровський зазначив, що людям потрібно працювати з інформацією та освітою. Він сказав: «Люди не розуміють усіх ризиків наслідків своєї пасивності. Наше завдання – активізуватись і розповісти про небезпеку мовчання».

Він також сказав, що важливо бути не тільки щирим і гарячим у роботі, а і якісним, підготовленим. У контексті спілкування з місцевою владою Поліковський наголосив: «Ми хочемо приїхати та поставити завдання місцевій владі. Але ми повинні прийти й сказати – ми можемо взяти цю територію, ми можемо допомогти це реалізувати».

Також виступили заступник міського голови Черкас Павло Валенчук та співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак. Пан Мазурчак зачитав текст запропонованого референдуму щодо захисту інституту сім’ї в Україні. Валенчук зазначив, що важко поєднувати політичну діяльність із громадським, церковним та особистим життям. Тому всі чиновники, депутати та політики потребують молитовної підтримки християн.

Представники Інституту Ordo Iuris з Польщі

Спеціальними гостями форуму «Всі разом!» стала делегація з Інституту Ordo Iuris у Польщі. Ще восени рух «Всі разом!» та Ordo Iuris Institute підписали угоду про партнерство. І зараз Україна та Польща разом працюють над формуванням європейського центру природних християнських цінностей.

Єжи Квасьнєвскі, співзасновник і голова Інституту Ordo Iuris, виступив на Форумі «Всі разом!» щодо адвокатського та процесуального впливу на політику у сфері захисту життя.

«Захист ненародженого життя — це лакмусовий папірець, який перевіряє намір консервативних поглядів», — сказав Єжи. І розповів про три кроки, які зробила Польща. Перший крок: право говорити про життя. У менталітеті поляків аборт став звичайною медичною процедурою, тому важливо було показати людям, що це насправді. А також запевнення лікарів в тому, що вони мають право відмовитися робити аборт.

Другий крок: імплементація закону, який захищає життя. Інститут Ordo Iuris збирав підписи, але щоразу Сейм відкидав ініціативу врегулювати аборт. Але водночас зростало усвідомлення того, що таке аборт і що таке права людини.

Третій крок: підтримка сімей. Це реалізація різноманітних соціальних програм підтримки сім’ї та дітей.

Збігнєв Пшибіловський, директор з розвитку Інституту Ордо Юріс, розповів про виклики соціальних і державних трансформацій для християнських цінностей на основі польського досвіду останніх 30 років. Він навів сумну статистику скорочення населення Польщі. Якщо ситуація не зміниться, люди можуть просто зникнути дуже скоро.

Про ринок сурогатного материнства та міжнародний контекст захисту прав людини розповіла Вероніка Пшеберала, директор Центру міжнародного права Інституту Ордо Юріс. На міжнародному рівні важливо протистояти фальшивому дискурсу, нав’язаному лівими колами. Наприклад, ринок сурогатного материнства у світі досягає 33,5 млрд доларів, у Польщі – 4 млрд доларів. Продаж дітей одностатевим парам у Брюсселі, Парижі, характеризується супердискримінацією – замовлення стосуються навіть кольору очей і раси дитини.

«Відкидаючи духовну спадщину, світові політичні еліти динамічно наближають Західну цивілізацію до занепаду. Їхня мета — ототожнити поняття фальші. Ми бачимо в Україні той самий дух Центрально-консервативної Європи з її християнською ідентичністю, тому нам потрібна підтримка один одного на міжнародному та національному рівнях», – сказала Вероніка.

Посилення актуальної публічної експертизи

Резиденти Кабінету експертів Ігор Загребельний, Зіновій Свереда, Сергій Чаплигін у підсумковому блоці розповіли, як зміцнити свої позиції в громадській експертизі.

В Україні йде тенденція ліквідації експертів. Це пов’язано з багатьма факторами й причинами. Проте Зіновій Свереда пропонує вихід: «Людей потрібно об’єднати навколо здорових речей. Бо основна потреба – це безпека. А безпека – це коли в нації є люди зі здоровими цінностями. Тоді економіка працює. Навіть на політичному рівні стоїть питання співпраці між людьми з безпечними та здоровими цінностями».

Цей висновок узгоджується з усіма доповідями та думками Християнського Громадського Форуму – процвітання країни, розвиток сім’ї, безпека та економічна стабільність – все це ґрунтується на християнських природних, здорових цінностях.

Читайте також:

У Варшаві підписано угоду про створення українського Ordo Iuris

У подарунок усі учасники Форуму отримали альманах Кабінету експертів «Консервативна політика» та шопери з логотипом «Всі разом!». Після заходу був спільний фуршет та неформальне спілкування.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Католицькі єпископи ЄС засудили ініціативу президента Франції Е. МАКРОНА “легалізувати”, тобто офіційно визнати й “узаконити” т. зв. “право на аборт” в масштабах всього Євросоюзу;
    https://politteo.online/novyny/yepyskopy-yes-zasudyly-inicziatyvu-emmanuelya-makrona/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button