Новини археологіїХристиянські новини

Біля Стіни Плачу знайшли «будинок прийомів» епохи Ірода Великого

В ході розкопок, які проводило Управління старожитностей спільно з фондом Стіни Плачу біля Храмової гори в Єрусалимі, було виявлено розкішну громадську будівлю, що датується періодом Ірода Великого – кінцем епохи Другого храму. Вона стане частиною експозиції «Тунелі Стіни плачу».

Джерело: newsru.co.il

Фрагменти будівлі, що знаходиться біля арки Вілсона на захід від Храмової гори, були розкопані ще Чарльзом Уорреном в XIX столітті, в XX столітті археологічні дослідження тривали. Але тільки в ході останніх розкопок будівля постала у всій своїй красі. У ній було два розкішні зали, і лобі з фонтаном, прикрашене плоскими колонами коринфського ордера.

«Це викликає сильні почуття – адже будівля епохи Другого храму була виявлена в дні, коли ми оплакуємо зруйнування Єрусалима і молимося за його відновлення. Ці зали – частина нового маршруту, який познайомить відвідувачів з дивовижними знахідками, що розповідають про непросте життя євреїв на стику хасмонейського і римського періодів, що впливає на нас і зараз», – говорить глава Фонду спадщини Стіни Плачу Мордехай Солі Еліа.

Керівник розкопок доктор Шломіт Векслер-бделій зазначає, що це найбільш розкішна громадська будівля епохи Другого храму, виявлена в Єрусалимі: «Судячи з усього, вона розташовувалася на вулиці, що веде до Храму. Можливо, тут зустрічалися члени ради, проводились прийоми на честь почесних гостей».

біля Храмової гори в Єрусалимі

Схожі статті

Археологи вважають, що в залах могли проходити бенкети, на яких, за елліністичним звичаєм, гості лежали на дерев’яних обідніх ложах, які не збереглися. Втім, такі ложа згадуються і в Писанні – наприклад, в Книзі пророка Амоса, що жив в VIII столітті до н.е.

Читайте також:

Буквально напередодні Юдейської війни, що призвела до руйнування Другого храму, будівля була перебудована. Два зали були переплановані в три, причому в одному з них обладнали мікву для ритуального обмивання. Фахівці впевнені, що новий маршрут дозволить краще зрозуміти такий багатошаровий історичний об’єкт, як тунелі Стіни Плачу.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!