Медіа новини

Генеральний хірург США попереджає про небезпеку соцмереж для психічного здоров’я підлітків, особливо дівчат

23 травня Reuters опублікував звіт, в якому генеральний хірург США Вівек Мерті висловив стурбованість щодо потенційної шкоди, яку соціальні мережі можуть завдати психічному здоров’ю молоді, зокрема дівчатам-підліткам.

Джерело: Українська Правда

Вівек Мерті, голова Офіцерського корпусу охорони здоров’я США та головний представник у справах охорони громадського здоров’я у федеральному уряді США, висловив заклик до технологічних компаній забезпечити заходи для захисту для дітей, особливо на критичних етапах розвитку мозку.

Він відзначив, що хоч соціальні мережі мають свої переваги, є багато доказів того, що вони можуть негативно впливати на добробут дітей.

«Ми перебуваємо в середині національної кризи психічного здоров’я молоді, і я стурбований тим, що соціальні медіа є важливим чинником цієї кризи, яку ми повинні терміново вирішити», – зазначив лікар.

Вівек Мурті стверджує, що використання соціальних медіа може призвести до наслідків щодо сприйняття тіла, вплинути на харчову поведінку та якість сну, а також сприяти соціальному порівнянню та зниженню самооцінки, особливо серед дівчат-підлітків.

За результатами опитування, підлітки, які проводять понад 3 години на день у соцмережах, постають перед подвійним ризиком погіршення свого психічного здоров’я, таких як симптоми депресії та тривоги.

Більшість підлітків стверджують, що соціальні мережі допомагають їм почуватися більш прийнятими, отримувати підтримку в складні часи, підтримувати тісніші зв’язки з друзями та розкривати свою творчу сторону.

У віковій групі 13-17 років, 95% молоді повідомляють про використання соціальних мереж, і більше третини з них вказують, що вони роблять це «практично постійно». Навіть якщо вік 13 років є мінімальним віком для користування соціальними мережами в США, майже 40% дітей у віці від 8 до 12 років також користуються ними.

Вівек Мерті наголошує на важливості того, щоб політики підвищили стандарти безпеки, оскільки небажаний і шкідливий вміст все ще легко доступний для дітей. Він також закликає технологічні компанії ввести вікові обмеження, які регулюють доступ до платформ соціальних медіа, і підтримувати прозорість щодо даних про вплив їхніх продуктів на дітей.

У документі наголошується, що алгоритми та дизайн платформи мають надавати пріоритет максимізації потенційних переваг соцмереж, замість того, щоб змушувати користувачів збільшувати час проведення на цих платформах.

Читайте також:

«Перший принцип охорони здоров’я – не нашкодити. Це той самий стандарт, якого ми повинні дотримуватися і в соціальних мережах», – також додає генеральний директор Американської психіатричної асоціації Сол Левін.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button