Новини суспільстваХристиянські новини

Парламент за збільшення штрафів за продаж алкоголю неповнолітнім

5 лютого 2020 року Верховна Рада прийняла за основу законопроект №2136, який пропонує збільшити штрафи за порушення Закону «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Вітаємо цей позитивний закон, який допоможе захистити молоде покоління від алкоголю і тютюну.

За продаж алкоголю і тютюну неповнолітнім встановлюється високий штраф

До цього, продавці, які нехтували законом, платили штраф у розмірі 6 800 грн, новим законопроектом передбачено підвищити штраф до 10 мінімальних зарплат (47 230 грн).

Штрафи застосовуються за продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів:

  • особами, які не досягли 18 років;

  • особам, які не досягли 18 років;

  • у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, крім ресторанів, що знаходяться на території санаторіїв;

  • у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій;

  • у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);

  • з торгових автоматів;

  • на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, пива);

  • поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар);

  • у споживчих упаковках, що містять менш як 20 сигарет;

  • у невизначених для цього місцях торгівлі.

Продаж алкоголю поза часовими рамками встановленими місцевими радами – штраф

Також відповідальність передбачена і за порушення часових обмежень продажу алкоголю, встановлених місцевою владою. Тобто якщо місцева рада встановила, що з 21.00 заборонений продаж алкоголю та тютюнових виробів, то якщо на території міста де це встановлено, після 21.00 буде продано алкоголь, то торгову точку чекає штраф  47 230 грн.

Окрім цього, проект закону пропонує зобов’язати суб’єктів господарської діяльності у сфері ресторанного господарства страхувати цивільну відповідальність за шкоду, яка може бути заподіяна життю чи здоров’ю третіх осіб унаслідок проведення такої діяльності.

Наразі, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна займає перше місце у світі за рівнем дитячого алкоголізму. 87% українських школярів хоча б раз пили алкогольні напої, 26% вживають алкоголь кілька разів на місяць.

Також, згідно з показниками Європейської бази даних “Здоров’я для всіх”, стандартизований коефіцієнт смертності від причин, пов’язаних з алкоголем, в Україні є одним з найбільших у Європі. У цьому рейтингу Україна поступається місцем лише Казахстану та Білорусі.

Джерело: Собор

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button