війна

Літні люди в Україні постраждали найбільше внаслідок російської агресії

Згідно зі звітом, опублікованим Організацією Об’єднаних Націй, протягом першого року повномасштабної війни Росії проти України, зареєстровано загибель 1346 осіб у віці 60 років і старше, що становить третину від загальної кількості зафіксованих втрат, яка складає 4187 осіб.

Джерело: lb.ua

Reuters повідомляє, що деякі з цих людей померли через обмеження, які перешкоджали їм отримати доступ до ліків або залишити захищені зони.

В ООН заявляють, що вищезазначена цифра стосується лише жертв, чий вік відомий, що означає, що реальна кількість жертв значно вища. Крім того, варто відзначити, що приблизно чверть населення України становлять люди похилого віку.

Росія спростовує будь-які звинувачення щодо нападів на мирне населення України.

У звіті детально описується подія, яка сталася у Ягідному в березні 2022 року. Десять людей похилого віку трагічно загинули, перебуваючи у підвалі школи, яку російські війська перетворили на свою базу. Жертви провели там кілька тижнів, відсічені від зовнішнього світу.

Деякі люди з інвалідністю, які мають обмежену можливість рухатися, не змогли дістатися безпечних місць, включаючи випадок 60-річної жінки з ампутованою ногою. Вона загинула під час пожежі, коли обстріл спричинив запалення її будинку.

Крім того, минулого року російські сили перешкоджали переміщенню на блокпостах у Херсоні. Це призвело до смерті кількох літніх людей, які мали діабет, через неможливість отримати необхідні медичні препарати.

Організація Об’єднаних Націй повідомила, що відключення електроенергії, спричинені нападами Росії на системи критичної інфраструктури з жовтня 2022 року, значно вплинули на літніх людей. Це призвело до ситуації, коли багато з них опинилися в пастці у своїх квартирах на верхніх поверхах через неробочі ліфти. У зв’язку з цим була проведена термінова евакуація деяких осіб, але значній кількості людей не вдалося надати допомогу.

Крім того, мешканці по обидві сторони фронтової лінії постали перед труднощами отримання пенсій через збій у поштових і банківських послугах.

Читайте також:

За останнім звітом ООН, минулого тижня було повідомлено про 23 600 цивільних українців, які загинули або були поранені внаслідок російської агресії. Координатор ООН з гуманітарних питань заявив, що фактичні втрати, імовірно, значно більші.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button