Україна

Євангеліє, вишите рівнянкою, визнали найбільшою рукотворною книгою

Найбільшою вишитою книгою у світі визнано вишите Євангеліє від Матвія рівненської майстрині Олени Медведєвої. Про це повідомила голова Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова. Це найбільше з чотирьох вишитих Рівненських Євангелій.

Джерело: suspilne

Рівненську вишивальницю Олену Медведєву внесли до книги «Національний реєстр рекордів України 2022». У цьому виданні було встановлено відразу два її рекорди, один з яких – світовий. Євангеліє від Матвія вважається найбільшою у світі книгою, вишитою власноруч.

У книзі, зокрема, зазначено, що Євангеліє від Матвія містить 88 700 слів і розділових знаків, 60 сторінок, важить 9 кілограмів 400 грамів і має розміри 60×42 сантиметри.

Книга була вишита авторським шрифтом Олени Мєдвєдєвої, техніка називається «стебнівка».

За словами авторки, найскладніше у роботі було вишити тексти без помилок і композиційно грамотно їх розмістити.

«Скажімо, щоб один розділ закінчувався на одній сторінці, але ні в якому разі речення не повинно переноситися на іншу сторінку, бо тоді втрачається краса композиції. Були дні, коли я працювала над нею по 8-14 годин», − сказала Олена Медведєва.

Від Матвія − найбільше з чотирьох вишитих Євангелій. Саме тому вона стала рекордсменкою спочатку в Україні у 2019 році, а тепер – у світі. Це офіційно підтвердила експертна комісія, повідомила представник Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.

«Коли ми спілкувалися з “Книгою рекордів Гіннеса” та показували їм цю книгу, то навіть міжнародні судді були вражені, як її можна було створити вручну. Вони дуже детально вивчали, як зроблені сторінки, підібрана вишивка, малюнки тощо. Це насправді велика мистецька робота, якою може пишатися не лише Україна, а й увесь світ», – зазначила Лана Вєтрова.

Читайте також:

Для вишивання книги Олена Медведєва використала українське полотно та французькі нитки червоного та чорного кольору. Сторінки з’єднані між собою термопластом, який пофарбований золотою акриловою фарбою.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button